Zapečené cuketové brambory s mangoldem uzeným sýrem zpět

Ingredience:
dlouhá cuketa1 ksstřední brambory10 ksspařený mangold6 kuliček
česnek3 stroužkytymián2 hrstizakysaná smetana1 kelímek
mléko100 mlovčí uzený sýr120 gsůl dle chuti
pepř dle chuti
dlouhá cuketa 1 ks, střední brambory 10 ks, spařený mangold 6 kuliček, česnek 3 stroužky, tymián 2 hrsti, zakysaná smetana 1 kelímek, mléko 100 ml, ovčí uzený sýr 120 g, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Cukety, kam se podíváš... Taky to u vás poslední dobou tak vypadá? Jestli ano, můžete si je třeba zapéct a vykouzlit tak jednoduchý a chutný oběd. U nás tentokrát bez masa.

Nejprve si předvaříme brambory ve slupce (asi 10 minut). Zároveň si nakrájíme cuketu na tenké plátky, které rozprostřeme na utěrku a posolíme, aby pustily vodu. Otrháme nebo odřežeme listy mangoldu od tuhých řapíků a oblanšírujeme je tak, že je nejprve spaříme horkou vodou a následně ponoříme do ledové. Poté z nich vymačkáme přebytečnou vodu a tvarujeme kuličky, které potom můžeme i zamrazit. Když brambory trochu zchladnou, nakrájíme je na tenká kolečka. Já jsem měla nové brambory, které jsem ani neloupala. Zapékací misku vymažeme máslem a vrstvíme do ní osušená kolečka cuket, na ně kolečka brambor, které navrch lehce osolíme a posypeme tymiánem. Takto pokračujeme, dokud nám zbývají ingredience. Zapékáme nejprve samotné na horký vzduch, na 190 stupňů asi 30 minut. Mezitím si smícháme smetanu s mlékem, prolisovaným česnekem, nasekaným mangoldem, solí a pepřem. Když začne povrch zlátnout, rozetřeme smetanovou směs rovnoměrně přes horní vrstvu a zapékáme dalších asi 20 minut. Ke konci posypeme nastrouhaným uzeným sýrem, který už jen lehce zapečeme na kůrčičku. Dobrou chuť!

2016-07-25 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptvegetariánský recept
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravyzapékání
Příležitostostatní
Čas přípravy90 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI