Citronáda se šalvějí slazená stevií zpět

Ingredience:
citrony2 kslístky šalvěje hrstlístky čerstvé stevie menší hrst
sodovka1 lled k podávání
citrony 2 ks, lístky šalvěje hrst, lístky čerstvé stevie menší hrst, sodovka 1 l, led k podávání

Příprava

Sluníčko, opalování, koupání, procházky do přírody, hromada ovoce, ale taky pořádné horko…to všechno je léto. A k létu neodmyslitelně patří domácí limonády, které jsou tím nejlepším osvěžením v parných dnech. Já osobně na ně nedám dopustit a připravuju je hodně často. Většinou naházím do sklenice vše, co mi zrovna přijde pod ruku. Většinou sezónní ovoce a bylinky z mojí balkonové zahrádky.

Perfektní spojení chutí představuje šalvěj s citronem!!! A protože mi v truhlíčku roste i rostlinka stevie, rozhodla jsem se limonádu osladit právě stevií a výsledek je skvělý! Limonáda není přeslazená a přitom se vám při jejím pití nebudou svírat rty do komických šklebů, jako když olíznete citron.

Citrony důkladně vymačkáme a šťávu přelijeme do hmoždíře. Přidáme k ní šalvěj a stevii a vše společně v hmoždíři rozmělníme. Snažíme se o to, aby se bylinky zcela rozdrtily a uvolnily se z nich všechny ty krásné vůně a chutě. Citronovou směs přelijeme do džbánu, karafy nebo jiné oblíbené nádoby, zalijme sodovkou a pořádně společně promícháme.

Pokud by vám nevyhovovala chuť stevie nebo by na vás byla limonáda stále málo sladká, přidejte trošku oblíbeného sladidla. Není to ale vůbec potřeba, v horku je krásně osvěžující!

Podávejte důkladně vychlazenou s několika kostkami ledu.

2016-07-14 Nápoje

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostpiknik
Čas přípravy10 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI