Dětský "svařák" pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
hroznový džus500 mlkoření na svařák (viz. níže)1 lžícevětší pomeranč1 ks
voda dle potřeby
hroznový džus 500 ml, koření na svařák (viz. níže) 1 lžíce, větší pomeranč 1 ks, voda dle potřeby

Příprava

Obzvlášť po pořádné zimní koulovačce přijde teplý svařák vhod. A když se ho nehodlají zříkat ani vaše děti mám pro vás nápad, jak jim sváteční zimní čas trošku zpestřit dětskou verzí.

Do hrnce nalijte asi 1 centimetr vody a nasypte koření, které v ní cca 10 minut povaříte. Pokud jste použili koření kusové (tzn. ne mleté), můžete ho v tuto chvíli vyjmout, pokud by vám v nápoji vadilo. Pokud ne, můžete ho samozřejmě ponechat a budete mít intenzivnější chuť, neboť se vám bude do nápoje dál uvolňovat. Přidejte hroznový džus (koupíte ve větším supermarketu) a šťávu z jednoho pomeranče. Zbytek jeho dužiny klidně nakrájejte dovnitř také. Ohřejte na požadovanou teplotu (nevařte). Dle huti a potřeby můžete samozřejmě i naředit nebo i přisladit, i když džus považuju za sladký dost sám o sobě. 

Mamince s tatínkem doporučuji si do této dětské verze loupnout panáčka něčeho ostřejšího - doporučuji například kvalitní karibský rum nebo whiskey (vyzkoušeno oboje).

Co se týče koření na svařák, koupit můžete již hotové směsi, a to buď vcelku, nebo mleté. Koření si samozřejmě můžete ale i sami namíchat v poměru dle vlastních preferencí. Obvykle se používá skořice, hřebíček, badyán, citrusová kůra, muškátový květ či kardamom. Já jsem použila tuto již namíchanou směs od Kouzlo koření, která je namíchaná opravdu skvěle, přesně podle mého gusta. Chválil i manžel, jež obvykle ve svařáku kritizuje velké množství hřebíčku, který nemá rád. Na webu nekoupíte jen koření, ale i různé čaje, kávu, výrobky zdravé výživy a také mrazem sušené ovoce, které jsem v tomto nápoji také využila. Měli jsme z něj takovou svařenou sangrii.

Dětská specifika: 

  • Obsažená koření jsou aromatická a dráždivá, proto doporučuji podávání až od 2 - 3 let věku. S opatrností vůči nevyzkoušeným druhům a možným alergiím.
2017-12-12 Nápoje

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravyvaření
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy15 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI