Kokosové mléko pro děti od 2 - 3 let zpět

Ingredience:
sušený kokos1 šálekvoda2,5 šálku
sušený kokos 1 šálek, voda 2,5 šálku

Příprava

Rostlinná mléka jsou v mnohém lepší než ta živočišná - jsou bohatější na živiny a lépe stravitelná. Pokud si je navíc vyrobíte doma, šetří také vaši kapsu. A protože se často ptáte, jak na ně, rozhodla jsem se zpracovat recept i sem na blog. Vybrala jsem si kokosové, které je mi sympatické především svou vůní, ale principielně by měl návod fungovat úplně stejně i v případě mlék z jiných rostlin (např. vločkového, rýžového, makového, mandlového atd.). 

Kokos jednoduše odměřte do nádobky a zalijte horkou vodou. Promíchejte a nechte takto odstát několik hodin, klidně i do dalšího dne. Pak vše nasypte do mixeru, ve kterém děláte třeba koktejly, a několik málo minut mixujte, abyste z kokosu, jeho chuti a vůně, dostali co se dá. Přes pláténko nebo kapesník pořádně vymačkejte, aby ani kapka nepřišla nazmar. Máte hotové kokosové mléko.

Mléka si samozřejmě můžete udělat i mnohem více než jednu sklenici, zachovejte prostě jen poměr 1 : 2,5.

Použitý kokos nevyhazujte! Použijte jej na výrobu nějaké buchty nebo dezertu. Já jsem z něj udělala toto KAKAOVÉ RAWFAELLO

Pozn.: Může se stát, že po delším louhování se vám na sklenici usadí mazlavá bílá hmota - to by měl být kokosový tuk, možná se dá říci i smetana. Určitě jej nevyhazujte! Použijte do výše uvedených kuliček nebo jiného dezertu, ovoňte si s ním kaši a nebo zkrátka a jednoduše zpátky vmíchejte do mléka. 

Dětská specifika:
  • pro kokos nemám přímou oporu v tabulkách, které pro stanovení věkové hranice používám. Mám za to, že je sice z nejslabších, ale i přesto jej beru jako každý jiný ořech - alergen, a tak bych s ním také zacházela u malých dětí. Pokud se rozhodnete jej u svého dítěte vyzkoušet dříve, pohlídejte si případnou alergickou reakci.
  • jako mnohem vhodnější pro děti i před prvním rokem bych označila např. mléko rýžové nebo vločkové


2015-05-20 Nápoje

Poznámka

Ingredience na 1 velkou sklenici, kterou vidíte na fotce.

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostostatní
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI