Yogi (masala) čaj zpět

Ingredience:
voda500 mlcelá skořice3 kshřebíček15 ks
černý pepř10 kuličekzázvor4 silné plátkyrozlousknuté tobolky kardamomu5 ks
sypaný černý čaj2 lžícemed nebo třtinový cukr dle chutirostlinné mléko (mandlové) dle chuti
voda 500 ml, celá skořice 3 ks, hřebíček 15 ks, černý pepř 10 kuliček, zázvor 4 silné plátky, rozlousknuté tobolky kardamomu 5 ks, sypaný černý čaj 2 lžíce, med nebo třtinový cukr dle chuti, rostlinné mléko (mandlové) dle chuti

Příprava

Bez čaje si nedokážu představit den. Miluji ovocné čaje, bylinkové, zelené a v poslední době jsem si oblíbila kořeněné čaje s mlékem. Můj nejoblíbenější je Yogi, který se připravuje ze směsi koření zvané Masala. Tento čaj pochází z Indie, kde je považován za takřka národní nápoj. Namíchanou směs na čaj prodávají v každé čajovně nebo si můžete připravit svou vlastní. Základem Yogi je skořice, hřebíček, zázvor, pepř, kardamom a samozřejmě černý čaj. Někdo přidává navíc i např. anýz, badyán, koriandr nebo třeba lékořici. Čaj doporučuji popíjet za chladných zimních dnů. Hezky vás prohřeje, zklidní mysl a zvedne vám náladu.

Do vroucí vody vhoďte koření, zázvor a nechte probublávat cca 25-30 minut. Stáhněte plamen, vsypte černý čaj a nechte vařit dalších 5 minut. Hotový čaj přeceďte, přidejte mléko, med a podávejte.

2019-05-14 Nápoje

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI