Bylinkové máslo zpět

Ingredience:
smetana ke šlehání 33%500 mlčerstvé bylinky dle chutičesnek dle chuti
sůl dle chutipepř dle chuti
smetana ke šlehání 33% 500 ml, čerstvé bylinky dle chuti, česnek dle chuti, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Přátelé, tohle je moje premiéra. Poprvé jsem si vyzkoušela udělat domácí máslo. Máme doma po babičce máselnici, ale tolik másla jsem připravovat nechtěla. Takže jsem na to šla modernějším způsobem. Receptík na bylinkové máslo uvádím kompletní, ale samozřejmě se dá vyrobit i "verze zvaná lenoch" z kupovaného másla. Bylinkové máslo je velmi dobré nejen na toustík, nebo čerstvé pečivo, ale i na steaky, nebo zjemnění pokrmů.

Smetanu vylijeme do misky (nejlépe s víčkem, např. robot) a šleháme. Nejprve nám vznikne šlehačka a později se začne srážet máslo a odděluje se podmáslí. Podmáslí si slijeme a schováme, například pro použití do buchty, či koláče. Máslo, tedy hmotu, která nám zůstala, zpracujeme rukou, jako bychom chtěli udělat sněhovou kouli a mačkáme nad dřezem pod proudem studené vody, aby se odplavila zbývající syrovátka. Máslo hněteme do té doby, než z másla odchází již jen čistá voda. Takto připravené máslo můžeme použít "jen tak" na pečivo, nebo si z něj vyrobit bylinkové máslo.

Na přípravu bylinkového másla si nasekáme bylinky na drobno a vložíme do misky k máslu, které má pokojovou teplotu. Poté přidáme sůl, pepř a prolisovaný česnek. Bylinkové máslo promícháme a připravíme si jen podle svého uvážení. Jedna z variant je vložit do plastové uzavíratelné dózy, druhá varianta je vložit do potravinářské fólie a uválet si váleček, který dáme vychladit a nebo pokud čekáme návštěvu, tak cukrářským sáčkem nastříkáme do mističek.

Já používám do svých receptů české bylinky od Bylinky.cz, které kupuji v hranatých květináčcích, podle kterých je poznáte v obchodě.

2017-03-02 Ostatní

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI