Sedmikráskový med zpět

Ingredience:
květy sedmikrásky500 ksvoda1 lcitron2 ks
cukr2 kg
květy sedmikrásky 500 ks, voda 1 l, citron 2 ks, cukr 2 kg

Příprava

SEDMIKRÁSKA je nejen krásná veselá květinka, ale je i jedlá a jedná se o významnou léčivku! Chudobka má blahodárné účinky na dýchací cesty i pokožku a dokonce pěstí pleť! Rozdrcené sedmikrásky lze přikládat na zanícenou pokožku a drobné ranky, hezky hojí. Odvar z květů je výborným k obkladům unavené pleti i k celkovým osvěžujícím koupelím. Kvítka jsou skvělým oživením jarních salátů a polévek. Ale nejen květy, dokonce i lístky jsou zjara plné vitamínů a minerálů, takže jsou tedy vítaným zpestřením kuchyně. Nehubte proto sedmikrásky z trávníku a raději si je nasbírejte!

Květy sedmikrásek (chudobek) bez stonků vypereme pod tekoucí vodou, vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přidáme omyté citróny rozkrájené na kolečka (pokud možno bez pecek) a vaříme 15 minut. Potom hrnec odstavíme a vše necháme 24 hodin louhovat. 
Druhý den přecedíme přes hustý cedník nebo přes plátýnko do čistého hrnce. Do šťávy přidáme cukr a za občasného míchání vaříme ještě asi hodinu, až se med začne táhnout. Čím déle med vaříme, tím je hustší. Z výše uvedeného receptu získáte 10 skleniček o obsahu 200 ml.
Sedmikráskový med můžete použít samozřejmě jen tak na slazení různých nápojů, nebo natřít na chléb s máslem jako klasický med. Důležité jsou však jeho léčivé účinky.

2016-04-08 Ostatní

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI