Autogramiáda kuchařky Vaříme s Vendy

Autogramiáda kuchařky Vaříme s Vendy zpět

Jak Vendy vidím já:

Vendula Špetlíková alias Vendy. Kuchařka, která křtila svou první kuchařku v Brně a zároveň se mnou navštívila i fakultní nemocnici Černopolní, kde jsme navštívili našeho hrdinu Jáchymka na oddělení dětské onkologie. Je bezva ženská a jsem moc ráda, že jsme se konečně setkaly osobně. Díky Vendy!

Já Vám nevím, jak to zkrátit, aby z tohoto článku nevznikl sálodlouhý text, který by Vás unudil k smrti (smích).
Vendulku znám ze sociálních sítí a vařících skupin, kde je nemálo oblíbená. Tak na sebe nenechala čekat ani její první vysněná/vydřená kuchařka Vaříme s Vendy.
V tomto čase si všimla mé výzvy pro Jáchymka, kterou avizujeme ZDE na soc. síti nebo ZDE a už se vyptávala, jak by mohla se svou manažerkou Terezkou aktivně pomoci. No a slovo dalo slovo, mail dal mail....najednou sedíme v Brně před její autogramiádou v milé kavárničce opodál nemocnice Černopolní a kujeme reálné pikle na pomoc dětem. 
Tento článek není tolik o našich charitativních aktivitách, ale o Vendy samotné, jenže to se nedá vyloučit. Totiž! Vendy osobně podepsala Jáchovi v nemocnici kuchařku s věnováním, protože strašně rád vaří a dovezla se mnou dárečky pro ostatní děti. Manažerka Terezka přibalila asi 50 hrníčků a nějaké zvířátkové motivy. Prostě jsme se nemohly vyložit ani z auta! Naštěstí nás doprovázela naše kolegyňka Ivanka Tremlová, která pomoc nemocnici jistí nejen v podobě organizace mini koncertu (o kterém se na pažitce včas dozvíte), ale nanášela s námi krabice dárků, které též osobně z Prahy dovezla.

Co říct k autogramiádě kuchařky Vaříme s Vendy, která se konala v Brně dne 24.10. 2015 v 17.00 hod v Knihkupectví Academia?
Kromě toho, že Vendy navšívila nemocnici, Jáchymka a sešla se spolu se mnou s panem profesorem Štěrbou a vrchní sestřičkou paní Martinou Petlachovou a dovezla věcné dárky, tak byla úžasná!
Autogramiáda byla za doprovodu milého hosta Václava Vydry příjemná, vkusná a přirozeně se vyvýjející. Prostředí knihkupectví, skrývá super kavárnu s lahodnou kávou, milým personálem a klidu ke čtení. Pohodová akce, u které mě osobně bylo strašně fajn. Potkaly jsme se i s členkami námi známých vařících skupinek, které si přišly pro podpis od Vendy a setkání bylo moc milé.

Místo povídání, Vám dám k příspěvku fotografie z celého dne, abyste se mohli potěšit s námi. Kdo uvažuje ještě o Vánočním dárku nebo kuchařce všeobecně, určitě doporučuji tu s názvem: Vaříme s Vendy, protože vím, že tato kuchařka je opravdu celá vařená a pečená srdcem.

Oficiální zpráva:

Autogramiáda kuchařky Vaříme s Vendy! 24. 11. 2015 v Brně.

Úterní autogramiáda v Brně začala úvodním proslovem Václava Vydry, který vyprávěl příběh, jak blogerku a autorku kuchařky Vendulu Špetlíkovou poznal a jak se rozhodl stát kmotrem kuchařky. Jejich první setkání proběhlo na obědě, který připravovala Vendy, a protože si on, i jeho žena Jana Boušková, moc pochutnali, nebylo již daleko k tomu stát se kmotrem kuchařky.

Při brněnské autogramiádě a křtu knihy bylo rušno, když Vendy omylem zvrhla sklenici s domácí limonádou a herec Vašek Vydra pohotově sekundoval větou: „A máme pokřtěno!.“ To všechny přítomné rozesmálo a povídání o vzniku knihy pokračovalo v uvolněném a přátelském duchu
.
Raritou této autogramiády byla také spontánní fotografická akce, když se diváci chtěli s Václavem a Vendy hlavně vyfotit, takže u banneru vznikla fronta a manažerka Vendy se rychle ujala role fotografky.

Po focení nastala již samotná autogramiáda a my chceme poděkovat všem přítomným, kteří dorazili a podpořili tuto jedinečnou kuchařku. Byla to opět velmi podařená akce a Vendy oceňuje, že si lidé vždy udělají čas, na chvíli se zastaví a poslechnou si povídání s jejími milými hosty.

Brno bylo vřelé, příjemné a již vánočně okouzlující. Děkujeme všem zúčastněným i těm, kteří si nyní tuto malou zprávu z celé akce jen přečtou.

Více na: www.varimesvendy.cz
Poděkování patří také všem partnerům, bez kterých by se tyto události nemohly uskutečnit:http://varimesvendy.cz/partneri

Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI