Články
Oživené židovské město Třebíč 2019

Oživené židovské město - OŽIŽIM (lidově řečeno) - je kulturně historická slavnost odehrávající se v židovské čtvrti v Třebíči. Celý víkend za doprovodu bohatého programu, stál před židovskou Synagogou pažitkovský stánek, kde vám celé tři dny vařili kuchaři  Petr Chudárek a Ondřej Svitko ze Zlína.

29.7.2019 více info
Rozhovor s Robertem Maklowiczem

Pravým uměním je podle mého názoru hledání pokladů v nejbližším okolí.

12.8.2014 více info
První adventní neděle v Třebíčské čtvrti Borovina aneb rozsvícení vánočního stromečku

Letošní rok jsme první adventní neděli zavítali s pažitkovským stánkem a projektem Pažitka zdravě a chutně v Třebíči do Boroviny na rozsvícení vánočního stromečku. Moc se nám tam líbilo! Děkujeme všem pažitkářům, kteří za námi přišli a pozdravili nás. 

4.12.2017 více info
Slavnosti růžového vína Třebíč 2017

Pilo se, jedlo se a vařilo se. Díky Vestavným spotřebičům jste mohli vidět kuchařskou show se spotřebiči Electrolux , kuchařem Petrem Hajným a především jste mohli ochutnat vynikající pokrmy a různorodé pochoutky zámeckých restaurací. S nimi bylo vaření zábava. Kuchyně od Stelly zkrátka rozpálily Růžovky do růžova!

2.8.2017 více info
Třebíč Open 2017

Spolupráce s klubem Fotbalová škola Třebíč začala již v zimě, kdy se pažitka starala o stánky při halových fotbalových turnajích. Tam jsme se vzepřeli párkům v rohlíku a zkusili dětem nabídnout zdravý celozrnný toast se šunkou a sýrem, nebo upéct domácí "mysli" tyčinku. Oblíbený byl třeba ovocný pudink a saláty z ovoce šly na dračku. To nemluvíme o domácí bábovce nebo bezlepkovém koláči. V té chvíli jsme opravdu uvěřili, že náš třebíčský projekt Pažitka zdravě a chutně smysl prostě má!

2.8.2017 více info
Příměstský fotbalový kemp 2017 Zažij Fošku

Příměstský fotbalový kemp 2017 Zažij Fošku si mohlo užít 23 dětí z celého okresu Třebíč. Počasí dětem hrálo do noty, udržoval se pitný režim, děti se chodily koupat a po jídlech z pažitkovské kuchyně se vždy jen zaprášilo! Těší nás, že náš projekt má smysl a jsou tu lidé, kterým není jedno, co děti při sportu jedí.

2.8.2017 více info
Série vytrvalostních závodů McRai Cup 2017 je za námi!

Pažitka zdravě a chutne je projekt, který jistě v Třebíči už znáte. Nejen že můžete navštěvovat naše stránky www.pazitka.cz, kde se můžete inspirovat tisíci recepty, ale třebíčtí mohu dokonce některé z těchto receptů ochutnat. A protože jsme zdraví a chutní, doprovázíme několik sportovních akcí v Třebíči se svými bezlepkovými dezerty, zdravějšími variantami salátků a jiných dobrot, co dodají energii, sílu a vitalitu. Tak jsme samozřejmě nemohli chybět ani na McRai Cup 2017.

2.8.2017 více info
Oživené židovské město Třebíč 2017

Ani letošní léto pazitka.cz nemohla v třebíčských židovských uličkách chybět. Mohli jste zažít atmosféru první republiky, na které se podílí spousta fajn lidiček, kteří jsou bezesporu nedílnou součástí celé historické akce.

2.8.2017 více info
IFA 2015 v Berlíně

Letos jsme opět rádi přijali pozvánku firem Bosch/Siemens cz/sk, abychom společně navštívili veletrh spotřební elektroniky v Berlíně. A že se bylo na koukat. Podívejte se s námi!

14.9.2015 více info
Školení společnosti B/S/H/ v Německu

Firma Bosch Siemens Home (BSH) pro nás naplánovala třídenní produktové školení nové řady spotřebičů i s prohlídkou výrobní továrny v Traunreutu v Německu. Moc jsme se těšily, přeci jenom je lepší spotřebiče vidět naživo, ohmatat si je, a potom dopřát našim zákazníkům přidanou hodnotu v podobě vlastních poznatků.

Cesta byla dlouhá, plná různých humorných zážitků, ale raději přistoupíme přímo ke školícímu dni.

3.3.2015 více info
Školení se společností Whirlpool ve studiu Divoká vařečka

Těšili jsme se, moc jsme se těšili!
Školení a informace o spotřebičích Whirlpool nás samozřejmě zajímali, ale místo, kde se mělo konat, to byl prostě pro pažitku milý bonus. O studiu Michala Bartáka jsme samozřejmě již hodně slyšeli, jen jsme nevěděli, s kým osobně se tam setkáme. Je tam spousta dobrých kuchařů, kteří se beze sporu svou kuchařskou minulostí (i současností), zapsali do pomyslné knihy, gastro "profíků" a šéfkuchařů, kteří mají na České scéně své čestné místo.

10.2.2015 více info
Pavel Maurer v rozhovoru pro pazitka.cz

„Pojď, je tu!“ bafne na mě kolegyně Monika mezi regály.

Vracím knížku zpět na své místo a jdu osvětu české gastronomie přivítat. Stojí tam elegantní, charismatický pán s jemně steřelou papírovou taškou a pozitivním výrazem na tváři. Podává mi ruku, usmívá se a hned se vyptává, co je třeba. Navrhnu rozhovor, na který okamžitě ochotně přikyvuje. Přijímá nabídku poobědového kafíčka a už cosi loví v té tašce, co mi přišla táááák roztomilá. Zapomeňte na kožený byznys kufr.
Rozdává dárečky a pár věcí vtipně okomentuje. Okamžitě se dáváme do spontánní debaty ohledně jídla, cesty, restaurací…Později nás musím trošku zbrzdit a upozornit, že zapínám svůj diktafon, aby vznikl prostor pro samotný rozhovor. 

Po autogramiádě je domluvená večeře s „překvapením“.
Večeře, která se konala v krásném rodinném penzionu Uno (poetický název z dob minulých), byla zarezervovaná 55ti hosty, kteří chtěli ochutnat dopředu námi avizované menu chystané právě pro pana Maurera.
Rodina Rieglových (majitelé) v plné zbroji vítala své hosty. Paní maminka Riegelová nás doprovází ke stolu "po centimetrech". Jedním nádechem nám totiž vypráví o historii penzionu, chodu kuchyně, zeťákovi, synovi, dceři a všech, co mají s penzionem co dočinění. Všichni se zájmem posloucháme a těšíme se z jejího nadšení a pýchou nad jejími dětmi. 
Usadíme se, pan Maurer mile pozdraví všechny, kteří chtěli povečeřet v jeho blízkosti. Po každém soustu jsme sledovali jeho výraz a očekávali nelítostný ortel nad bagetkou či chudákem bůčkem. Bylo však vidět, že rodinka Rieglových oslnila svou vřelostí naši návštěvu tak, že i kdyby nám přistálo na talíř letadlo, bude v rámci možností víc než taktní. 

Takto jsme měli možnost poznat pana Maurera my....Děkujeme za pozvání klukům z Regionu na talíři, kteří nás již po třetí pozvali na jimi pořádanou autogramiádu do Zlína.

13.10.2014 více info
zpět na home stranu
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI