Články
Klokánek Brno

Pojďme pomoci dětem z fakultní nemocnice dětské onkologie v Brně, hlásali jsme na sociálních sítích. Zveřejnili jsme veselé video pětiletého zpívajícího chlapce Jáchymka, který vzal lidi prostě za srdce a už se vlak nedal zastavit. Jste skvělí přátelé, sbírka se rozrostla i o pomoc Klokánku v Brně. Co na to říct?! Jedno upřímné DĚKUJI!

13.11.2015 více info
Jáchymkova roadshow 2015 / 2016

......aneb když hlídá teta Adélka.
Pojďme pomoci dětem z fakultní nemocnice dětské onkologie v Brně, hlásali jsme na sociálních sítích. Zveřejnili jsme veselé video pětiletého zpívajícího chlapce Jáchymka, který vzal lidi prostě za srdce a už se vlak nedal zastavit. Jste skvělí přátelé, sbírka se rozrostla i o pomoc Klokánku v Brně. Co na to říct?! Jedno upřímné DĚKUJI!
Pomáhat neznamená poslat jen finanční částku - to opravdu ani v nejmenším NECHCEME! Pomoci dětem znamená potěšit maličkostí - hračkou, dobrotou, pohledem či obrázkem! A odměnou? Odměnou je krásný úsměv a radost nemocných dětí i jejich rodin. Díky Jáchymkovi poukazujeme na všechny děti, rodiče a ty, kteří právě žijí právě na cestě mezi nemocnicí a domovem. 

5.11.2015 více info
IFA 2015 v Berlíně

Letos jsme opět rádi přijali pozvánku firem Bosch/Siemens cz/sk, abychom společně navštívili veletrh spotřební elektroniky v Berlíně. A že se bylo na koukat. Podívejte se s námi!

14.9.2015 více info
Školení společnosti B/S/H/ v Německu

Firma Bosch Siemens Home (BSH) pro nás naplánovala třídenní produktové školení nové řady spotřebičů i s prohlídkou výrobní továrny v Traunreutu v Německu. Moc jsme se těšily, přeci jenom je lepší spotřebiče vidět naživo, ohmatat si je, a potom dopřát našim zákazníkům přidanou hodnotu v podobě vlastních poznatků.

Cesta byla dlouhá, plná různých humorných zážitků, ale raději přistoupíme přímo ke školícímu dni.

3.3.2015 více info
Školení se společností Whirlpool ve studiu Divoká vařečka

Těšili jsme se, moc jsme se těšili!
Školení a informace o spotřebičích Whirlpool nás samozřejmě zajímali, ale místo, kde se mělo konat, to byl prostě pro pažitku milý bonus. O studiu Michala Bartáka jsme samozřejmě již hodně slyšeli, jen jsme nevěděli, s kým osobně se tam setkáme. Je tam spousta dobrých kuchařů, kteří se beze sporu svou kuchařskou minulostí (i současností), zapsali do pomyslné knihy, gastro "profíků" a šéfkuchařů, kteří mají na České scéně své čestné místo.

10.2.2015 více info
Pavel Maurer v rozhovoru pro pazitka.cz

„Pojď, je tu!“ bafne na mě kolegyně Monika mezi regály.

Vracím knížku zpět na své místo a jdu osvětu české gastronomie přivítat. Stojí tam elegantní, charismatický pán s jemně steřelou papírovou taškou a pozitivním výrazem na tváři. Podává mi ruku, usmívá se a hned se vyptává, co je třeba. Navrhnu rozhovor, na který okamžitě ochotně přikyvuje. Přijímá nabídku poobědového kafíčka a už cosi loví v té tašce, co mi přišla táááák roztomilá. Zapomeňte na kožený byznys kufr!!! (smích)
Rozdává dárečky a pár věcí vtipně okomentuje. Okamžitě se dáváme do spontánní debaty ohledně jídla, cesty, restaurací…Později nás musím trošku zbrzdit a upozornit, že zapínám svůj diktafon, aby vznikl prostor pro samotný rozhovor. (smích)

Po autogramiádě je domluvená večeře s „překvapením“.
Večeře, která se konala v krásném rodinném penzionu Uno (poetický název z dob minulých), byla zarezervovaná 55ti hosty, kteří chtěli ochutnat dopředu námi avizované menu chystané právě pro pana Maurera.
Rodina Rieglových (majitelé) v plné zbroji vítala své hosty. Paní maminka Riegelová nás doprovází ke stolu "po centimetrech". Jedním nádechem nám totiž vypráví o historii penzionu, chodu kuchyně, zeťákovi, synovi, dceři a všech, co mají s penzionem co dočinění. Všichni se zájmem posloucháme a těšíme se z jejího nadšení a pýchou nad jejími dětmi. 
Usadíme se, pan Maurer mile pozdraví všechny, kteří chtěli povečeřet v jeho blízkosti. Po každém soustu jsme sledovali jeho výraz a očekávali nelítostný ortel nad bagetkou či chudákem bůčkem. Bylo však vidět, že rodinka Rieglových oslnila svou vřelostí naši návštěvu tak, že i kdyby nám přistálo na talíř letadlo, bude v rámci možností víc než taktní. (smích)

Takto jsme měli možnost poznat pana Maurera my....Děkujeme za pozvání klukům z Regionu na talíři, kteří nás již po třetí pozvali na jimi pořádanou autogramiádu do Zlína.

13.10.2014 více info
Kolem gastra se motá hromada lidí, kteří v tomhle byznyse nemají co dělat.

Koukám zpoza výlohy knihkupectví Kanzelsberger, na náměstí Míru ve Zlíně, očekávajíc příchod mistra a postrachu kuchyní pana Zdeňka Pohlreicha. Kluci z Regionu na talíři mu šli naproti k autu, nyní se blíží svižným a rozhodným krokem směrem ke mně. Mám akorát čas zatáhnout břicho, vložit si do úst jeden tic-tac, prohodit vlas a nastolit důležitý výraz. Otvírají se dveře, rychlý nástup, důrazný pozdrav a seznámení je tu!
Správný, pevný stisk ruky a pohled přímo do očí, mi ulevily a vypouštím břicho, polykám tic-tac a okamžitě opadá nervozita a napětí. S úsměvem, se odebíráme do zadní místnosti knihkupectví, kde je vše připraveno k rozhovoru. Při chůzi se pan Pohlreich otočí dozadu na mě a zeptá se:
„Z čeho, že to jste? Jak se jmenoval ten web?“
Z pažitky pane Pohlreichu, z pažitky!
To je samá pažitka, šnitlík, cuketka, brambůrka…kdo se v tom má vyznat? (smích)

Tahle poznámka byla tím impulsem, kdy jsem si řekla, TO JE ON, nevyměnili nám ho!

 

23.1.2014 více info
To fakt nebylo nahrané! I naše svatba byla skutečná!

Na eskalátoru v obchodním centru Zlaté Jablko ve Zlíně sleduji nenápadný pár, který se veze vzhůru do prvního patra ke knihkupectví Neoluxor. Region na talíři znovu zorganizoval autogramiádu vařící celebrity a tak ke mě doslova přijíždí kuchařka Dita Pecháčková s manželem. Jemná světlá pleť přesně tak, jak ji vidíme v televizi, decentní líčení a pohodlné slušivé riflové šatky to jistí.  Jestli by jste čekali jemnou bázlivou blondýnku, tak to jste na omylu! Přivítání, šup, lup mikrofon a už se jede live. Nenechá se rozhodit, na vše má přímou či  jasnou odpověď a přesto nepostrádá milost ani profesionalitu. Avšak je mi jasné, že pokud by jste chtěli býti nezdvořilí, určitě by si s vámi jednou větou poradila. (smích) 


26.3.2014 více info
Polský kuchař, historik a publicista Robert Maklowicz v Třebíči

Příspěvková organizace Vysočina Tourism organizovala návštěvu pana Roberta Maklowicze v České republice, který měl u nás poznávat nejen památky, ale ochutnat i to best of ze zdejších krajů. Na seznamu návštěv se dostala samozřejmě i naše rodná Třebíč se svými památkami, a to hlavně s Židovským městem zapsaným v památkách světového dědictví UNESCO.

17.6.2014 více info
IFA 2014 v Berlíně

Aneb společnost BOSH/SIEMENS měla pro nás bezkonkurenčně nejlepší expozici, která na veletrhu byla.

8.9.2014 více info
Naservírovat zdravá jídla žákům není snadné

Když jsem dělala rozhovor s hotelovou školou v Borovině, nemohla jsem si nevšimnout rozmanité, lákavé nabídky obědového menu, která se skládala ze tří jídel + polévky. Poté mi byla nabídnuta možnost, přijít poobědvat se studenty a ochutnat jídlo ze školní jídelny. Zajásala jsem a okamžitě jsem kývla. Samozřejmě mě napadlo, že bych pozvala pana šéfredaktora Třebíčského deníku Luďka Mahela, aby mi dělal doprovod, jako správný redaktor se podíval na zdejší kuchyni a v případě zájmu udělala rozhovor. Souhlasil. Již tehdy jsem si byla jista, že je o čem psát, nebo si povídat. Rozhovor u čtvrtečního oběda s představiteli školy byl naplněn diskuzemi o zdejším provozu a zkušenosti se studenty, jako strávníky. A že bylo o čem si povídat. Posuďte sami!

4.6.2014 Hotelová škola Třebíč více info
PURIM, oslava nejveselejšího židovského svátku v Třebíči

Michal Hromas ve společnosti pekařky z Vrátek učili hlavně děti péci například Hamanovi uši a Kališbrot.

24.3.2014 více info
zpět na home stranu
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI