Pivovar Matuška

Pivovar Matuška zpět

Pivovar Matuška je rodinný pivovar, který se nachází v obci Broumy v CHKO Křivoklátsko. Svou velikostí se řadí mezi minipivovary. Na pivo Matuška nejčastěji narazíte v Praze, ale najdete ho i v Berouně, Brně, Bratislavě či slovinském Mariboru. Pivovar Matuška se zaměřuje především na ležáky a svrchně kvašená piva.

ZAČALO TO V PONDĚLÍ

Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí. V tento den zde byla uvařena první várka speciálního spodně kvašeného tmavého piva. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981.

POKRAČOVALO TO RAPTOREM

Velkým milníkem v historii pivovaru bylo uvaření jednoho z prvních piv typu IPA v Čechách, dnes již dobře známého Raptora. Po Raptorovi následovaly piva jako California, Zlatá Raketa, či Apollo Galaxy, která jsou dnes již stálicemi Pivovaru Matuška.

PŘES GARÁŽ DÁL

Daším velkým krokem bylo přestěhování pivovarské technologie z garáže do nové budovy, což umožnilo větší rozvoj pivovaru.

A SEM JSME ZATÍM DOŠLI

V Pivovaru začínalo pracovat pouze pár lidí – Martin Matuška, Adam Matuška a babička. Roční výstav byl 500 HL. V současné době má pivovar více než 10 zaměstnanců, přes 100 odběratelů, vaří se na 30 druhů piva a výstav přesahuje 5 000 HL. Po rozšiřování pivovaru v roce 2016  došlo k prodeji staré varny do pražského Karlína, kde se využívá k vaření Místního piva v pivovaru Dva kohouti, který spoluvlastní Adam Matuška. Je to také místo, kde pravidelně najdete pět a více druhů našeho piva na čepu.

A JEDEME PLNOU PAROU STÁLE VPŘED ....

Web: Pivovar Matuška
Fb: Pivovar Matuška

 
 
Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI