Cuketová krémová polévka pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
cuketa500 gvelká cibule1 ksčesnek2 - 3 stroužky
vývar500 mllisty bazalky hrstsůl dle chuti
cuketa 500 g, velká cibule 1 ks, česnek 2 - 3 stroužky, vývar 500 ml, listy bazalky hrst, sůl dle chuti

Příprava

S cuketou je tu recept na kdeco. Je i v každé druhé mojí polévce. Ale zjistila jsem, že tu není žádná, kde by cuketa nefigurovala vedle nějaké další zeleniny. A přitom ona si zaslouží prostor jen sama pro sebe. Takže tady je - cuketovka bez doprovodu.

V hrnci rozpalte Ghí (případně olej) a osmahněte v něm na hrubé kostky nakrájenou cibuli. Po chvilce přidejte i na plátky nakrájený česnek a společně dotáhněte o zlatavé barvy. Pak přihoďte cuketu nakrájenou na kostičky (loupat ji můžete, ale nemusíte), promíchejte a podlijte vývarem. Plamen stáhněte na mírné vaření, přihoďte bazalkové lístky, hrnec přikryjte poklicí a uvařte do změknutí. Délka vaření závisí na velikosti kostiček, na které jste cuketu nakrájeli, ale dlouho to netrvá - řekněme 10 minut. 

Hotovou polévku rozmixujte na hladký krém, a to včetně lístků bazalky. Dochuťte solí, a pokud máte rádi, můžete přidat ještě prolisovaný česnek. Je možné polévku zjemnit i troškou smetany, já jsem to ale neudělala a i přesto, že jinak máme smetanové polévky nejraději, jsme si velmi pochutnali. 

Dětská specifika:

  • Sůl a koření používáme pro děti od 1 roku. Pokud budete vařit pro menší dítě, před dochucením jeho porci odeberte. 
  • Bude-li polévka určena pro vysloveně malé dítě v začátcích příkrmů, vynechala bych i počáteční úpravu restováním a zvolila rovnou vaření.
  • Pozor také na horší stravitelnost česneku a cibule - tabulkově od 1 roku, nejdříve je dobré vyzkoušet je v tepelně upravené podobě a jednotlivě.
2018-09-26 Polévky

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI