Cuketová krémová polévka pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
cuketa500 gvelká cibule1 ksčesnek2 - 3 stroužky
vývar500 mllisty bazalky hrstsůl dle chuti
cuketa 500 g, velká cibule 1 ks, česnek 2 - 3 stroužky, vývar 500 ml, listy bazalky hrst, sůl dle chuti

Příprava

S cuketou je tu recept na kdeco. Je i v každé druhé mojí polévce. Ale zjistila jsem, že tu není žádná, kde by cuketa nefigurovala vedle nějaké další zeleniny. A přitom ona si zaslouží prostor jen sama pro sebe. Takže tady je - cuketovka bez doprovodu.

V hrnci rozpalte Ghí (případně olej) a osmahněte v něm na hrubé kostky nakrájenou cibuli. Po chvilce přidejte i na plátky nakrájený česnek a společně dotáhněte o zlatavé barvy. Pak přihoďte cuketu nakrájenou na kostičky (loupat ji můžete, ale nemusíte), promíchejte a podlijte vývarem. Plamen stáhněte na mírné vaření, přihoďte bazalkové lístky, hrnec přikryjte poklicí a uvařte do změknutí. Délka vaření závisí na velikosti kostiček, na které jste cuketu nakrájeli, ale dlouho to netrvá - řekněme 10 minut. 

Hotovou polévku rozmixujte na hladký krém, a to včetně lístků bazalky. Dochuťte solí, a pokud máte rádi, můžete přidat ještě prolisovaný česnek. Je možné polévku zjemnit i troškou smetany, já jsem to ale neudělala a i přesto, že jinak máme smetanové polévky nejraději, jsme si velmi pochutnali. 

Dětská specifika:

  • Sůl a koření používáme pro děti od 1 roku. Pokud budete vařit pro menší dítě, před dochucením jeho porci odeberte. 
  • Bude-li polévka určena pro vysloveně malé dítě v začátcích příkrmů, vynechala bych i počáteční úpravu restováním a zvolila rovnou vaření.
  • Pozor také na horší stravitelnost česneku a cibule - tabulkově od 1 roku, nejdříve je dobré vyzkoušet je v tepelně upravené podobě a jednotlivě.
2018-09-26 Polévky

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI