Mrkvový krém zpět

Ingredience:
velká mrkev4 ksstředně velké brambory2 kssmetana ke šlehání1 kelímek
sůl dle chutipepř špetkamuškátový oříšek špetka
velká mrkev 4 ks, středně velké brambory 2 ks, smetana ke šlehání 1 kelímek, sůl dle chuti, pepř špetka, muškátový oříšek špetka

Příprava

Tuhle polévku u nás doma milujeme, a to nejen proto, že je to „malá svíčková“, ale hlavně proto, že je úžasně jednoduchá, rychlá a může ji i naše malá treperenda (je vhodná pro děti už od sedmi měsíců). 

Mrkev nakrájíme na kolečka, bramboru na kostičky a uvaříme do změknutí (cca 40 minut). Poté přecedíme (část vody si ponecháme) a rozmixujeme na jemný krém. Vrátíme do hrnce, dle potřeby naředíme zbytkem vody, kterou jsme si slili, a vmícháme smetanu ke šlehání. Dochutíme solí, pepřem, nastrouháme muškátový oříšek. Můžeme dozdobit oříškem zakysané smetany, krutony a dýňovými semínky.

Je možné přidat do základu také jinou kořenovou zeleninu (např. na způsob svíčkové, které je ostatně polévka chuťově velmi podobná), ochutit se dá i kari kořením či skořicí a výsledek je opět jiný, takový exotičtější.

P. S. Jestliže jsem v úvodu zmínila, že polévka je vhodná pro děti už od začátku přikrmování, dodala bych ještě následující: Dětem od 7 měsíců můžeme zjemnit bílým jogurtem, od 9 měsíců zakysanou smetanou, od roka smetanou ke šlehání nebo sýrem. 

2014-06-04 Polévky

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI