Pórková krémová s hráškem (od 8 měsíců) zpět

Ingredience:
středně větší pórek1 kshrášek300 gmenší brambora2 ks
voda/vývar800 mlolej / Ghí1 lžícesůl1 špetka
česnek1 stroužek
středně větší pórek 1 ks, hrášek 300 g, menší brambora 2 ks, voda/vývar 800 ml, olej / Ghí 1 lžíce, sůl 1 špetka, česnek 1 stroužek

Příprava

e dělám polévky víceméně jen krémové, to je mi ze strany čtenářek občas vytýkáno. Má to ale jeden zásadní důvod – děti je totiž nemají tendence tolik pitvat a jedí je lépe. Alespoň to moje tedy ano. A to prý nejí pórek. Haha, no to určitě. 

V hrnci rozpalte menší množství oleje a osmahněte na něm pórek. Až začne chytat zlatavou barvu, přidejte na kostičky nakrájené brambory a zalijte vodou nebo ještě lépe vývarem. Vařte do změknutí brambor (cca 10 minut).

Poté nasypte hrášek (ani mražený nemusíte vařit, stačí nechat jen prohřát) a rozmixujte na hladké pyré. Dochuťte solí, případně i česnekem, pokud ho máte rádi a děti jej dobře snáší.

Děti starší jednoho roku si mohou polévku zjemnit ještě smetanou, děti od cca 8 měsíců mohou ke stejným účelům dostat smetanu zakysanou, případně bílý jogurt. Polévka je ale dobrá i bez toho.

2021-10-18 Polévky

Poznámka

Dětská specifika: Jak pórek, tak i hrášek, jsou tabulkově doporučovány od 8 měsíců. Pokud budete zjemňovat smetanou, lze to od 1 roku, zakysanou smetanu můžete použít od 8 měsíců. Dětem do 1 roku doporučuji nesolit a opatrná bych byla i s česnekem (tabulkově od 1 roku).

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlapolévky
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI