Vepřový jazyk do vietnamské polévky i amerického sendviče zpět

Ingredience:
vepřový jazyk2 kskuřecí vývar1 litrrýbí polévka1 lžíce
bobkový list1 kshvězdička badyánu1 ksskořice1 špalíček
nové koření3 kscelý pepř5 kstoastový chléb
rýžové nudle obloha do sendvičů
vepřový jazyk 2 ks, kuřecí vývar 1 litr, rýbí polévka 1 lžíce, bobkový list 1 ks, hvězdička badyánu 1 ks, skořice 1 špalíček, nové koření 3 ks, celý pepř 5 ks, toastový chléb , rýžové nudle , obloha do sendvičů

Příprava

Ten výsledek musí být opravdu chuťově nadnárodní. Proto vycházím nejprve z vietnamské kuchyně a jejich parádních polévek Phở. Je to jen o vychucení kořením a následném využití vývaru. 

Příprava první - uvařit.

Ten výsledek musí být opravdu chuťově nadnárodní. Proto vycházím nejprve z vietnamské kuchyně a jejich parádních polévek Phở. Je to jen o vychucení kořením a následném využití vývaru. 

1/ Použijeme hotový kuřecí vývar. Protože výsledkem má být maso v chuti velmi výrazné. Do něj, studeného přidáme několik kousků koření - list, nové, pepř, badyán, skořice. Vše v celku.
Po přivedení k varu přidáme lžíci rybí omáčky a lžičku cukru, vložíme opláchnuté jazyky bez zvláštního opracování. To až později. Pozor! Ta zvláštní vůně kterou brzy ucítíte je to známé neznámé vietnamské Phở. A věřte mi, i takto narychlo parádní. 

2/ V tlakovém hrnci postačí 45 minut a po odtlakování vyjmeme maso. Necháme 10 minut odpařit a sloupneme. Opravdu poctivě. Ta bílá slupka a některé kousky zespoda jsou nechutné a spíše na škodu. Dočištění by mělo být opravdu kvalitní. Lepší než do tlačenky, protože ve studeném nářezu se každý nechutný kousek dost projeví. 

3/ Ještě teplé připravené kousky zatočíme natěsno do potravinářské fólie a necháme vychladnout. Několik hodin. Pak se dobře krájí. No a při prvním nakrojení pochopíte proč tolik štráchů. Ta chuť je opravdu báječná. Příprava druhá - sendviče a tousty >> Tady se fantazii meze nekladou, takže postupně u obrázků popíšu složení jednotlivých kousků. Každopádně možností je spousta. Mne inspirovala jak zkušenost a vlastní chuť či možnosti lednice, tak často různé fotky a videa. Příprava třetí - polévka ve stylu Phở 

Ta primární originální polévka je dost dlouho a poctivě vařená. Ovšem dík nápadu takhle jednou večer a následnému pokusu hned druhý den se podařilo vše už výše popsané včetně polévky která opravdu překvapila. Byla a je velmi srovnatelná s originálem. Jen jsem ten poněkud kalnější vývar (dík tlakáči) musel nejen přecedit, ale i filtrovat přes utěrku. Stálo to za to. 

1/ Pro zopakování - vývar na Phở musí být velmi horký. Aby nejen správně chutnal, ale hlavně podpořil všechny ostatní složky, které dík tomu vydají ze sebe to nejlepší. 
2/ Do misky si připravíme vařené rýžové nudle vybrané dle chuti. Já nejraději Bún. Čerstvě připravené. Ty chlazené z lednice druhý den docela páchnou. Nemusím je. 
3/ Přidáme maso. Kousky z jazyka. Ono něco zbude když nedokrájíte na plátečky konce. Taky cibuli, bílou i zelenou, určitě petrželku a koriandr. To pro začátek. 
4/ Dále se hodí bambusové výhonky, thajská bazalka, perila, mungo klíčky... 
5/ Na toto vše nalijeme vroucí vývar a ochutíme podle sebe, opět já: vždy citron raději než ocet, chilli omáčku s kohoutem raději než kousky papriček, ale nakládané jalapeño bych klidně použil, nemusím nakládaný česnek v pálivém octu a bylinky popsané výše. Stačí petrželka a koriandr. Určitě si dám mletý pepř.

Doboru chuť!

2015-02-12 Polévky

Poznámka

Na salámy i šunku klidně zapomeňte. A na tradiční tlačenku tuplovaně. Stejně tak na možnost upravit jej jako tradiční českou svíčkovou. To jde! A jak fajnově. O tom ale potom. Jenže dnes prosím vepřový jazyk do sendviče jako nářez. Nedávno jsem na facebook přidal fotku nového jídla z čínské restaurace blízko mého bydliště. Vepřový jazyk v sójové omáčce. Za pár peněz lahůdka k neuvěření. No a nebyl bych to já kdybych se nepokusil o něco nového i doma. Primárně mi šlo o ten jazyk uvařený v pikantním vývaru tak nějak po asijsku. Nakonec ale ukázaly se možnosti takřka nekonečné. Takže vepřový jazyk do sendviče v jednoznačně nadnárodním stylu. Pohleďte a žasněte a klidně vy znalejší na chvíli zapomeňte na úžasné New Yorkské Pastrami. Protože tohle masíčko je stejně tak skvělé. V tom sendviči.

Autor:

Počet porcí
5
 porcí
Typ jídlapolévky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
polévky
Druh přípravyvaření
Příležitostnávštěva
Čas přípravy90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI