Anglický muffin zpět

Ingredience:
máslo60 gmléko700 mlcukr krupice2 lžičky
sušené droždí2 pytlíčkyhladká mouka1 kgsůl2 lžičky
olej na smažení
Náplň:
bazalkové pesto dle chutiolivový olej dle potřebygouda sýr dle chuti
sušená šunka dle chutičerstvý špenát dle chuticherry rajčata dle chuti
sušená rajčata dle chuti
máslo 60 g, mléko 700 ml, cukr krupice 2 lžičky, sušené droždí 2 pytlíčky, hladká mouka 1 kg, sůl 2 lžičky, olej na smažení, bazalkové pesto dle chuti, olivový olej dle potřeby, gouda sýr dle chuti, sušená šunka dle chuti, čerstvý špenát dle chuti, cherry rajčata dle chuti, sušená rajčata dle chuti

Příprava

O víkendu jsme s manželem dostali chuť na něco zapečeného.  Ale ne na zapečené maso. Ale na nějaký zapečený sendvič, panini, či tak něco podobného.

Takže jsem neudělala nic jiného, než anglický muffin. Poté jsem ho nahrála na Instagram a šla dále vařit. Jenže na Instagramu bylo během pár minut přes dvě stě lajků a strašně moc komentářů. Debata se vedla hlavně v duchu, abych vám dala recept.

Tak tady je...

Nejprve si odměříme a odvážíme suroviny. Máslo necháme povolit na pokojovou teplotu, aby se nám s ním lépe pracovalo (hlavně ho nedávejte do mikrovlnky). Naopak mléko si ohřejeme, aby bylo teplé.

Všechny suroviny vložíme do misky (krom cca hrsti mouky, tou podsypeme těsto při válení) a uhněteme. Kdo má robot, použije robot. Já ho mám, ale stejně to raději dělám ručně. 

Po uhnětení si napustíme větší mísu horkou vodou a mísu s těstem do ní vložíme. Vytvoříme takovou vodní lázeň. Těsto přikryjeme čistou utěrkou a necháme kynout cca 60 minut.

Po 60ti minutách si poprášíme moukou pracovní desku nebo vál a přendáme na něj těsto.

Těsto vyválíme na tloušťku cca 1,5 cm a vykrajovátkem vykrájíme cca 18 koleček. Já mám takové kovové velké vykrajovátko, ale pomoučená sklenička by mohla stačit.

Prkénko, desku, plech (cokoli rovného) poprášíme hodně hladkou moukou a přendáme tam vykrájené muffiny. Přikryjeme ještě utěrkou a necháme opět vykynout 30 minut.

Nyní si rozpálíme na střední plamen pánvičku. Když je rozpálená, tak jí ještě trochu stáhneme plamen a kápneme na ni lžíci slunečnicového oleje. Přendáme na ni vykrájené muffiny a lehce smažíme. Smažíme do zlatova.

A jdeme plnit.

Rozkrojíme si muffin podélně na dvě půlky. Jednu půlku pomažeme bazalkovým pestem a druhou půlku pokapeme olivovým olejem.

Na půlku s pestem položíme v tomto pořadí sýr, pokrájená sušená rajčata, sušenou šunku, rozpůlená cherry rajčata čerstvý špenát  přikloním druhou půlkou muffinu.

Rozpálíme si kontaktní gril, na který položíme plněné muffiny a zapečeme. Vyndáváme, kdy se sýr krásně rozteče.

2017-10-13 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
18
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravypečení
Příležitostpiknik
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI