Brokolicové palačinky (od 1 roku) zpět

Ingredience:
syrová brokolice150 gvejce1 ksmléko250 ml
hladká mouka170 g
syrová brokolice 150 g, vejce 1 ks, mléko 250 ml, hladká mouka 170 g

Příprava

Já vím, že ten školní rok v podstatě teprve začal, ale mně už se z toho kolečka chlebů, šunek a sýrů začala trošku točit hlava a říkala jsem si, že to chce zase trošku změny a inspirace, co dát do svačiny netradičního. A tak jsem v lednici sáhla po unavené brokolici a udělala palačinky. Asi ani nemusím velmi vysvětlovat, že takto schovaná do palačinky měla předem jistý úspěch, protože tohle je svačina, která trapná není.

Brokolici uvařte do změknutí, poté dobře slijte od vody a s částí mléka rozmixujte na hladkou kaši. Poté přidejte zbylé mléko, vejce a mouku, dokud nebudete mít palačinkové těsto.

Je možné, že množství mouky se může malinko lišit v závislosti na druhu, neboť každá saje trošku jinak, správnou konzistenci si tedy dolaďte tak, aby se vám dobře tvořily palačinky. Ty smažte na pánvi s kapkou oleje, na kvalitní nepřilnavé pánvi to však jde i zcela bez použití tuku.

Hotové palačinky doporučuji servírovat s mléčnými výrobky – s tvarohem či krémovým sýrem, a doplnit o kousek masa, šunky, vejce či třeba lososa. Já jsem je vyzkoušela s žervé, šunkou a sýrem, a pak v další variantě s mletým masem a zeleninou na způsob boloňské omáčky, a obě verze byly vynikající.

Sladká verze palačinky se podle mě vzhledem k brokolicové vůni příliš nehodí, nicméně moje dítě je i přesto schopno namazat si ji marmeládou.

2021-10-18 Předkrmy

Poznámka

Dětská specifika: Recept vzhledem k obsahu mléka a celých vajec řadím do receptu od 1 roku. Myslím si ale, že pokud mléko nahradíte vhodným rostlinným (ovesným či rýžovým), případně vodou, mohl by být funkční a vhodný i pro děti mladší 1 roku. Nebo můžete palačinky podávat i jak jsou mladším dětem, za předpokladu, že jinak snížíte množství bílkovin ve zbytku jídla daného dne.

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídladěti
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
děti
Druh přípravysmažení
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI