Falešná škvarková pomazánka (od 1 roku) zpět

Ingredience:
cizrna1 plechovkavětší cibule1 ksčesnek2-3 stroužky
střední nakládané okurky4 kshořčice1 lžícesůl1/2 lžičky
panenský olej50 mlnálev z cizrny50 mljarní cibulka na ozdobu
cizrna 1 plechovka, větší cibule 1 ks, česnek 2-3 stroužky, střední nakládané okurky 4 ks, hořčice 1 lžíce, sůl 1/2 lžičky, panenský olej 50 ml, nálev z cizrny 50 ml, jarní cibulka na ozdobu

Příprava

Čas od času se scházíme s přáteli na takovou společnou nocovací sešlost u nás doma. A moje kamarádka Marťa vždycky vozí svou vyhlášenou škvarkovou pomazánku. Do posledního setkání nám ovšem tak trošku hodil vidle covid, a tak jsme se společně sešli alespoň online. Chtěla jsem jako fórek škvarkovou pomazánku připravit a alespoň přes obrazovky s ní Marťu podráždit, leč nebyly škvarky (já je teda obecně nekupuju ani mimo karanténní stavy). Tak jsem to vymyslela po svém a manželovi schválně nic neřekla. Jeho první věta byla: Kde jsme vzali škvarkovou?

V pánvi rozpalte malé množství oleje a začněte na něm smažit cibuli. Až bude zlatavá, přidejte ještě nasekaný česnek. Nebojte se opéct cibuli opravdu opravdu hodně tmavě zlaté barvy, tím si pomazánka získá svou “škvarkovou” chuť.

Osmahlou cibulku s česnekem dejte do nádoby mixéru, můžete i včetně oleje, ve kterém jste ji smažili, pokud ho není moc. Přidejte cirznu, okurku, hořčici, olej, vodu a sůl. Rozmixujte na pomazánku.

Doporučuju servírovat na čerstvém kváskovém chlebu, protože dohromady – to je ta největší slast! 

2021-01-18 Předkrmy

Poznámka

Dětská specifika: Cizrna je jakožto luštěnina doporučována od 1 roku. Stejně tak i cibule a česnek jsou hůře stravitelné a doporučuji podávání od 1 roku.

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlapředkrmy
Receptpro děti
Složitost receptulehká
Typ receptu
předkrmy
Druh přípravyvaření
Příležitostdětská oslava
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI