Lososové rolky pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
losos250 gsušená šunka100 gkopr nebo lžička koprového pesta snítka
sůl dle chutiolej dle potřeby
losos 250 g, sušená šunka 100 g, kopr nebo lžička koprového pesta snítka, sůl dle chuti, olej dle potřeby

Příprava

Připravovala jsem tento recept jako tip na silvestrovské pohoštění, no nakonec to byla taková dobrota, že jsme rolky snědli s bramborovou kaší k obědu. Beru to jako plus ve variabilitě jeho použití, navíc je to opravdu velmi jednoduchý recept.

Lososa potřete nasekaným koprem a osolte, nebo místo obojího použijte již osolené koprové pesto (já si jej dělám v létě z přebytků kopru, aby se mi uchoval i na zimu). Zakápněte olejem a nechte pár hodin marinovat. Poté nakrájejte na plátky o velikosti a síle palce a každý z nich obalte v sušené šunce. Dejte na vymazaný pekáček a pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně čtvrt hodinky – do zapečení šunky.

Jak jsem psala již v úvodu, můžete podávat ještě teplé s bramborovou kaší, nebo nabídnout jaké originální zobání hostům na silvestrovské či jakékoliv jiné oslavě.

Dětská specifika:

  • Ryby jsou tabulkově vhodné od jednoho roku a komplikované svým možným obsahem rtuti a těžkých kovů. Na druhou stranu ale obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které jsou prospěšné především rozvoji mozku.
  • Šunka jakožto uzenina je vhodná nejdříve od jednoho roku věku a takto ji uznávají i mnou používané tabulky, i když já osobně bych s uzeninami nikam nechvátala.
2019-01-03 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlaryby
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ryby
Druh přípravypečení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravy20 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI