Odlehčený coleslaw pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
hlávkové zelí500 gmrkev100 gmenší cibule1 ks
zakysaná smetanacca 4 lžícesůlcca 1/2 lžičkyocet (ve zdravější verzi citron)cca 1 lžíce
kmíncca 1 lžička
hlávkové zelí 500 g, mrkev 100 g, menší cibule 1 ks, zakysaná smetana cca 4 lžíce, sůl cca 1/2 lžičky, ocet (ve zdravější verzi citron) cca 1 lžíce, kmín cca 1 lžička

Příprava

Moje zdravější a osvěžující verze tohoto báječného salátu. Jako příloha k masu, k domácímu hamburgeru a nebo prostě jen tak, na bagra se lžící u večerního televizního programu.

Zelí nakrouhejte na malé kousky, mrkev nastrouhejte na větším struhadle a cibuli nakrájejte na jemno. Vše v míse smíchejte se solí a kmínem a pořádně rukama promačkejte, aby zelenina pustila první vodu. Poté stlačte v připravené nádobě a nechce odpočívat ideálně třeba přes noc, ale pokud spěcháte, i hodinka nebo dvě snad postačí (nádoba během toho nemusí být nutně v lednici). Poté slijte vymačkanou vodu, přidejte zakysanou smetanu, ocet nebo citron a případně dle chuti ještě dosolte a dochuťte kmínem. Salát podávejte dobře vychlazený. 

Dětská specifika:

  • salát je svým složením (samozřejmě až na sůl) zdravý a podle mě i bezproblémový, přesto především kvůli přítomnosti hůře stravitelného zelí řadím do kategorie od 1 roku. Od tohoto věku by si podle mého názoru dítě s touto surovinou v přiměřeném množství mělo už poradit.  
2016-05-03 Předkrmy

Poznámka

Potřebovat budete ještě stlačovací nádobu nebo mísu se zátěží (já jsem použila šunkovar, který přesně tuto funkci splňuje).

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostgrilování
Čas přípravy15 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI