Špagetové muffiny pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
špagety v syrovém stavu (Panzani)200 gtvrdý sýr (Gouda)100 gvejce4 ks
špenát150 gčesnek2 stroužkysůl dle chuti
pepř dle chuti
špagety v syrovém stavu (Panzani) 200 g, tvrdý sýr (Gouda) 100 g, vejce 4 ks, špenát 150 g, česnek 2 stroužky, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

V tomto receptu se kříží dva zásadní dětské postoje: 1. Nesnáším špenát! a 2. Miluju muffiny! Tyhle dvě myšlenky svedou v hlavičce malého nejedlíka velký boj, ovšem já doufám, že vítězství nakonec přece jen připadne bodu číslo dvě. Alespoň u nás to tak tedy bylo a byl to doslova #MalýSvátek.

Špagety uvařte podle návodu na obalu a na poslední dvě minuty k nim přidejte i mražený špenát, aby povolil. Hotové špagety propláchněte studenou vodou, aby vychladly, a dobře sceďte. Poté přidejte rozmíchaná vajíčka,  prolisovaný česnek, nahrubo nastrouhaný sýr a dolaďte solí a pepřem. Směs rozdělte do vymazané formy na muffiny (papírovými košíčky vystýlat nemusíte). Pokud by vám na dně hrnce se směsí zůstávalo vejce, na závěr jej rozdělte do formiček, aby v každé trošku vejce bylo. Pečte na 180°C přibližně půl hodiny (nebo jinak dle zkušeností s vlastní troubou, zkrátka dozlatova).

Kromě klasických tvarů můžete těstoviny upéct i v libovolných jiných – vyzkoušela jsem například tyto motýlky a kytičky. Na malé nežerky je to už opravdu těžký kalibr. 

Dětská specifika:

  • Recept je vzhledem k přítomnosti vyššího množství vajec (případně použijte jen žloutky) a tvrdého sýra (případně vynechejte) řazen do kategorie od 1 roku.
2019-05-09 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlatěstoviny
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
těstoviny
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI