Špagetové muffiny pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
špagety v syrovém stavu (Panzani)200 gtvrdý sýr (Gouda)100 gvejce4 ks
špenát150 gčesnek2 stroužkysůl dle chuti
pepř dle chuti
špagety v syrovém stavu (Panzani) 200 g, tvrdý sýr (Gouda) 100 g, vejce 4 ks, špenát 150 g, česnek 2 stroužky, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

V tomto receptu se kříží dva zásadní dětské postoje: 1. Nesnáším špenát! a 2. Miluju muffiny! Tyhle dvě myšlenky svedou v hlavičce malého nejedlíka velký boj, ovšem já doufám, že vítězství nakonec přece jen připadne bodu číslo dvě. Alespoň u nás to tak tedy bylo a byl to doslova #MalýSvátek.

Špagety uvařte podle návodu na obalu a na poslední dvě minuty k nim přidejte i mražený špenát, aby povolil. Hotové špagety propláchněte studenou vodou, aby vychladly, a dobře sceďte. Poté přidejte rozmíchaná vajíčka,  prolisovaný česnek, nahrubo nastrouhaný sýr a dolaďte solí a pepřem. Směs rozdělte do vymazané formy na muffiny (papírovými košíčky vystýlat nemusíte). Pokud by vám na dně hrnce se směsí zůstávalo vejce, na závěr jej rozdělte do formiček, aby v každé trošku vejce bylo. Pečte na 180°C přibližně půl hodiny (nebo jinak dle zkušeností s vlastní troubou, zkrátka dozlatova).

Kromě klasických tvarů můžete těstoviny upéct i v libovolných jiných – vyzkoušela jsem například tyto motýlky a kytičky. Na malé nežerky je to už opravdu těžký kalibr. 

Dětská specifika:

  • Recept je vzhledem k přítomnosti vyššího množství vajec (případně použijte jen žloutky) a tvrdého sýra (případně vynechejte) řazen do kategorie od 1 roku.
2019-05-09 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlatěstoviny
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
těstoviny
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI