Vaječná tlačenka zpět

Ingredience:
nálev z kyselých okurek250 mlmajonéza6 lžiczakysaná smetana6 lžic
vejce uvařené na tvrdo5 ksšunka100 ghrášek100 g
kukuřice100 gbaby karotka100 gčervená paprika1 ks
kyselá okurka2 ksželatina na vaječnou tlačenku1 sáček (20g)petrželka dle chuti
sůl dle chutipepř dle chuti
nálev z kyselých okurek 250 ml, majonéza 6 lžic, zakysaná smetana 6 lžic, vejce uvařené na tvrdo 5 ks, šunka 100 g, hrášek 100 g, kukuřice 100 g, baby karotka 100 g, červená paprika 1 ks, kyselá okurka 2 ks, želatina na vaječnou tlačenku 1 sáček (20g), petrželka dle chuti, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

O Velikonocích připravujeme u nás doma asi 80 vajec pro koledníky. Po 12. hodině se mi vrací moji koledníci domu a přinesou mi košíky plné vajec. No a teď co s tím? Určitě řešíte to samé. Proto mám pro vás tip na jednu z možností, kam uvařená vejce na tvrdo "ukrýt". Vaječná tlačenka je úžasná a stojí za to ji vyzkoušet.

Nejprve si připravíme formu na srnčí hřbet, kterou vyložíme potravinářskou fólií. Červenou papriku, šunku a okurky nakrájíme na kostičky. Do hrnce si nalijeme nálev z okurek, krátce zahřejeme (nevaříme), přidáme želatinu, promícháme, aby se nám hezky rozpustila, stáhneme z plotýnky a necháme pár minut vychladit tak, abychom ho nenalévali do směsi vařící.

V misce si promícháme zakysanou smetanu, majolku a dochutíme solí a pepřem. Do misky se smetanovou směsí přidáme hrášek, kukuřici, mrkev, okurky, šunku, petrželku a nakonec vmícháme připravenou želatinu. Do formy nalijeme část směsi, do středu položíme celá vařená vejce a opatrně dolijeme zbylou směsí až po okraj formy. Vaječnou tlačenku podáváme s čerstvým pečivem, nebo toustíkem. Uvedená směs na vaječnou tlačenku mě vyšla na jeden srnčí hřbet a dvě muffinové formičky.

2017-04-19 Předkrmy

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI