Vinařství Thaya

Vinařství Thaya zpět

Jsme THAYA a patříme k nejprogresivnějším vinařstvím na Znojemsku. Protože chováme respekt k přírodě a ctíme náš region, najdete v našem znaku řeku Dyji (THAYA), která naším krajem protéká. Sídlíme v obci Havraníky v novém, moderně vybaveném vinařském areálu. 

Vlastní hrozny nám poskytují náskok v kvalitě. Jsou nejdůležitějším prvkem při výrobě vín nejvyšší jakosti. V současné době obhospodařujeme cca 105 ha vlastních vinic. Pečujeme o ně šetrně a v souladu s přírodními podmínkami. Řez a stavba keře jsou přizpůsobeny pro menší výnos, ale pro vysokou a stabilní kvalitu hroznů po dlouhou dobu. Právě starší keře tvoří obrovský potenciál pro velká vína. 

Pracujeme co možná nejšetrněji a do vína nezasahujeme, spíše jej doprovázíme na jeho cestě. Začínáme šetrným zpracováním, separací bobulí a jejich tříděním. Další kroky jako odkalení moštu, fermentace a školení vína provádíme s důrazem na maximální kvalitu výsledku. 

Pracujeme s mnoha typy nádob. Nerezové tanky používáme pro základní a svěží řady, nevyhýbáme se ani vinifikaci v betonových tancích. Pro naše prémiové řady vín je signaturní použití různých dřevěných sudů. Pracujeme s několika velikostmi, typy pálení a délkou sušení dřeva, abychom dosáhli toho nejlepšího výsledku.

WEB: Vinařství Thaya
FB: Vinařství Thaya
Fotogalerie
Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI