DIY pleťový peeling z kávy

DIY pleťový peeling z kávy zpět

Opět jsem pro vás nějaký ten pátek testovala doma vyrobenou kosmetiku. Musím se přiznat, že s přibývajícím věkem, který už je jen pár krůčků od 40, se začínám konečně zajímat o vrásky. Je to brzy nebo pozdě, těžko říct, každopádně moje péče o pleť je teď mnohem náročnější...

Na peeling z kávy jsem se dostala díky tomu, že máme každý den kávový odpad z french pressu. Jde ho použít třeba i jako hnojivo na kytky, ale já jsem ho vysušila a recyklovala jinak.

Pokud budete chtít vyrobit peeling jako dárek, pak nešetřete a dejte čerstvě namletou kávu, ale myslím, že v kávě i po spaření zůstanou nějaké prospěšné látky, ale ty zároveň přidáme v podobě oleje.

Co si na peeling připravit

  • čersvtě umletou kávu nebo použitou a vysušenou kávu z kávovaru
  • 1 - 2 lžíce arganového oleje, případně jiný oblíbený olej – doporučuju například meruňkový, protože je lokální, český
  • 1 kapka esenciálního oleje – takový, co vám bude příjemný – ke kávě se bude hodit kapka pomeranče, ale výborný antibakteriální je i tea tree, případně levandule

Jak na to?

Celá výroba je velmi snadná. V čisté mističce důkladně smíchejte všechny ingredience. Měl by vzniknout takový "mokrý písek". S esenciálním olejem opatrně – opravdu jen kapku na toto množství.

Používejte 1 - 2x týdně na vyčištěnou pleť. Asi 2 minuty masírujte do pleti jemnými krouživými pohyby. Pak dobře opláchněte, protože káva barví.

Moje recenze

Peeling mám už od podzimu a jsem s ním maximálně spokojená, jinak bych vám ho nedoporučovala. Výborně odstraní takovou tu zhrublou zaschlou kůži a pleť vyživí.

Autor článku:

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI