Jak rychle vyrobit dárky k Vánocům - Tipy na kreslení na porcelán

Jak rychle vyrobit dárky k Vánocům - Tipy na kreslení na porcelán

zpět

Konečně jsem tenhle článek dodělala, i když pořád jsem nestihla všechno, co mě napadlo. Fixy na porcelán už jsem používala dřív, jen teď jsem vyzkoušela nové nevypalovací fixy Darwi Armerina.

Pracuje (kreslí) se s nimi stejně jako s vypalovacími. Byla jsem popravdě hlavně zvědavá, jestli se nebudou smývat - nesmývají se. Jen je důležité dodržet hlavní zásady - kreslit na dokonale čistou a odmaštěnou plochu. Mně se smyl jeden motiv, který jsem měla předkreslený normální fixou - takže to nedělejte.

První jsem vytvořila talíř, můžete se inspirovat jen jedním z motivů, použila jsem zlatou a černou fixu. Opravdu nemusíte umět kreslit. Vybrala jsem takové motivy, co zvládne každý. 

Mám ráda šípky, hodně ráda. Měli jsme je i jako hlavní motiv na svatbě.


Možná budete chtít darovat něco i svým čtyřnohým miláčkům (nebo milovníkům čtyřnohých miláčků).

 

Puntíky taky zvládnete, barevné jsou hravé.


A nezapomněla jsem na vánoční motivy. Ten se sobíky jste už možná viděli, druhý s vločkami je namalovaný modrou a stříbrnou barvou.

 
 

Jde o to, že se nesmíte moc snažit o maximální dokonalost. Radši kreslete od ruky, uvolněte si ji, dopadne to líp a nebude to křečovité. S fixami nezvládnete to, co dokáže stroj - nikdy. Nebo možná jo, ale za cenu, že u toho budete sedět hodiny. Radši otevřeně přiznejte ruční tvorbu. :-)

Zkoušejte různé varianty teček a čárek. Z teček vznikla sada dvou hrnečků s podšálkem, jeden zlatý, druhý stříbrný.

 

S puntíky můžete vytvářet obrazce, různobarevné kruhy a malovat je přes sebe.

 

Můžete namalovat cokoli, využívat různé barvy i techniky. Jen nezapomeňte, že méně je mnohdy více. Svoje výrobky nechte důkladně uschnout 48 hodin, pak je můžete směle používat.

Autor článku:

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI