Banány v čokoládě zpět

Základ korpusu pro kakaovou verzi:
ovesné vločky156 gkešu ořechy170 gkakaový prášek Lifefood2 lžíce
javorový sirup (agáve či med)46 gkokosový olej nebo koko Ghí (2-3 lžíce)50 gmandlové mléko Provamel5 - 6 lžic
Základ korpusu pro švestkovo-makovou verzi:
kešu ořechy130 govesné nebo pohankové vločky210 gchia semínka1 lžička
brusinky, nesířené, doslazené jablečnou šťávou1 lžícemletý mák1 lžícekoko ghí či kokosový olej1 lžíce
švestková povidla110 gdatlový sirup, agáve či med dle chuti
Náplň:
banány (cca 6 ks) dle pořebykokosový olej1 lžícecitron pár kapek
sladidlo troškučokoláda na vaření Vivani dle potřeby
ovesné vločky 156 g, kešu ořechy 170 g, kakaový prášek Lifefood 2 lžíce, javorový sirup (agáve či med) 46 g, kokosový olej nebo koko Ghí (2-3 lžíce) 50 g, mandlové mléko Provamel 5 - 6 lžic, kešu ořechy 130 g, ovesné nebo pohankové vločky 210 g, chia semínka 1 lžička, brusinky, nesířené, doslazené jablečnou šťávou 1 lžíce, mletý mák 1 lžíce, koko ghí či kokosový olej 1 lžíce, švestková povidla 110 g, datlový sirup, agáve či med dle chuti, banány (cca 6 ks) dle pořeby, kokosový olej 1 lžíce, citron pár kapek, sladidlo trošku, čokoláda na vaření Vivani dle potřeby

Příprava

Při přípravě cizrnových koláčků mi zbyla povidla z rozvařených sušených švestek a jablka. Rozhodla jsem se je zužitkovat, byla by jich škoda. 

Nebyla jsem si jistá, co mi řekne na makovou kombinaci náš malý mlsák, a tak jsem raději připravila rovněž jeho oblíbený základ, který nikdy nezklame, vznikly tedy základy dva.

Pokud máte rádi bounty, není problém připravit i tuto variantu. Postačí místo banánů použít kokosmus - kokosový krém, který dosladíme dle chuti nebo pomletý kokos, který namočíme do kokosového mléka přes noc. Druhý den rozmixujeme a přidáme lžíci kokosového oleje. Pokud nemáte problémy s mléčnými výrobky a vejci, lze použít kokosový krém od Šmakouna, který však obsahuje mléčné složky a vaječný bílek.

Prostě, kdo si hraje, nezlobí, a dozajista opět vznikne celá řada kombinací. Musím říct, že obě verze nemají chybu. Pokud chcete verzi co nejblíže banánům v čokoládě, sáhněte po švestkovo-makové.

Příprava základů je velmi snadná. Ovesné vločky nameleme společně s kešu ořechy, přidáme kakaový prášek, kokosový olej, dle chuti sladidlo a důkladně propracujeme. V případě, že konzistence bude málo pojivá, přidáme kokosový olej nebo rostlinné mléko.

Z dobře pojivé směsi vytvarujeme tyčinky a klademe je na tác, který vysteleme pečícím papírem. Dáme zachladit do lednice a pustíme se případně do druhé verze.

Opět nameleme ovesné vločky s kešu ořechy, chia semínky a brusinkami. Po namletí přidáme mletý mák, švestková povidla (pokud nemáme povidla, můžeme dát místo nich sušené švestky, které budeme mixovat společně s ořechy, vločkami a brusinkami), koko ghí a směs pomocí rukou propracujeme. Nakonec dle chuti případně přisladíme sirupem či medem. Vytvarujeme tyčinky a klademe je na tác, který steleme pečícím papírem a dáme zachladit do lednice.

Po vyndání z lednice základy dozdobíme. Rozmačkáme banány, nemixujeme, přidáme kokosový olej - nemusíme, ale hezky drží. Pokud chceme, aby nám zůstaly banány uvnitř žluté, přidáme pár kapek citronu a trošku přisladíme. Já jen rozmačkala banán a přidala pár kapek citronu. Je třeba pracovat rychle. Pokud necháme déle stát, začne šednout. Nandáme na tyčinky a polijeme čokoládou, kterou necháme rozpustit ve vodní lázni. Vzniklé banány v čokoládě dáme vychladit do lednice. Kakaová verze bude úžasná rovněž jako bounty.

Přeji příjemné mlsání.

2017-03-06 Dezerty

Poznámka

Pokud patříte mezi milovníky Šmakouna, přidejte si 50g najemno nastrouhaného švestkového Šmakouna do korpusu.

Autor:

Počet porcí
30
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostnávštěva
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI