Čokoládová pěna s pomerančem zpět

Ingredience:
velké bílky2 kskvalitní tmavá čokoláda + 30 g nastrouhané + kousek na ozdobení120 gcukr3 lžíce
smetana ke šlehání100 mlvyfiletované měsíčky pomeranče8 ksčerstvá šťáva z pomeranče3 lžíce
amaretto1 lžícepiškotycca 20 ks
velké bílky 2 ks, kvalitní tmavá čokoláda + 30 g nastrouhané + kousek na ozdobení 120 g, cukr 3 lžíce, smetana ke šlehání 100 ml, vyfiletované měsíčky pomeranče 8 ks, čerstvá šťáva z pomeranče 3 lžíce, amaretto 1 lžíce, piškoty cca 20 ks

Příprava

Myslím, že to zná každý, když vás honí mlsná a musíte si za každou cenu ukořistit alespoň jeden čtvereček čokolády. Já mám takový divný zvyk, že doma se čokolády pomalu nedotknu, co je rok dlouhý (a tak se nám tu vrší různé bonboniéry, na které sedá prach), ale v práci -to mě vždy po obědě chytají chutě a té domácí bonboniéře bych dala klidně zavděk. No a taková nadýchaná čokoládová pěna je přímo stvořená k tomu ukojit všechny mlsné chutě a rozhodně s ní potěšíte i návštěvu. Pomeranč pěnu ještě více odlehčí a piškot poskytuje něco k "zakousnutí". Jestli si chcete udělat hříšnou chvilku, rozhodně jste tu správně.

Piškoty rozsekáme na hrubo. Ve vodní lázni rozehřejeme nalámanou čokoládu, přidáme pomerančovou šťávu a amaretto, odstavíme. Ve větší míse šleháme bílky, v polovině šlehání přidáme cukr a ušleháme do lesklého sněhu. A nakonec v další míse vyšleháme do tuha i vychlazenou smetanu. K rozpuštěné čokoládě po malých částech přidáváme sníh a zlehka promícháváme. Poté do čokoládové směsi přimícháme i ušlehanou smetanu a nakonec nastrouhanou čokoládu. Připravíme si čtyři sklenice a na jejich dno rozdělíme nadrcené piškoty. Zalijeme do poloviny čokoládovou pěnou, přidáme 2 měsíčky pomeranče a ně rozdělíme zbytek pěny. Povrch zdobíme pomerančem a hoblinkami čokolády.

2016-05-11 Dezerty

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravyostatní
Příležitostnávštěva
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI