Jáhlová kaše pro děti od 6 měsíců zpět

Ingredience:
jáhly100 grostlinná smetana (kokosová)250 mlvoda150 ml
xylitol (nebo cukr či jiné sladidlo)1 lžíceovoce, oříšky, semínka... na ozdobutvaroh, ricotta nebo mascarpone1 lžíce
jáhly 100 g, rostlinná smetana (kokosová) 250 ml, voda 150 ml, xylitol (nebo cukr či jiné sladidlo) 1 lžíce, ovoce, oříšky, semínka... na ozdobu, tvaroh, ricotta nebo mascarpone 1 lžíce

Příprava

Bezlepková a bezpracná dobrota, která vám po ránu zahřeje bříško i mysl.

Ještě než začnete jáhly vařit, je dobré je několikrát spařit vroucí vodou a pomoci jim tak od případné hořkosti, takže to určitě udělejte. Propláchnuté jáhly poté vraťte do hrnce, zalijte rostlinnou smetanou – krabičku od ní ještě propláchněte vodou a přilijte k ostatnímu, aby ani kapka nepřišla nazmar. Přidejte případně i cukr nebo jiné sladidlo, ale nepovažuji to za nutné, protože smetana sama o sobě bývá lehce sladká. Přiveďte k varu, stáhněte na velmi mírný plamen a přiklopte poklicí nebo alespoň položte nahoru vařečku, která zabrání tomu, aby vám obsah hrnce utekl ven. Vařte cca 20 minut do změknutí jahel a vyvaření tekutiny.

Po odstavení můžete ještě promíchat s vrchovatou lžící tvarohu, ricotty, a nebo trošku hříšněji i mascarpone – dodá to kaši na jemnosti a bude lahodně krémová. Dozdobte libovolným ovocem, ořechy či semínky (dle věku dítěte).

Já jsem použila kokosovou smetanu, a doplnila jsem tedy v tomto duchu i tuning nahoře – strouhaný kokos, nepražené kakaové boby, chia semínka, maliny.

Dětská specifika:

  • Jáhly jakožto základní surovina jsou přirozeně bezlepkové a vhodné pro děti od začátku přikrmování, proto tedy založení celého receptu do této kategorie.
  • Rostlinná smetana je pro děti vhodná dle jejího druhu - nejmenším dětem bych doporučovala uvařit například s rýžovou či ovesnou. Po vyzkoušení kokosu jakožto alergenu bych se neobávala použít ani kokosovou smetanu, se kterou jsem vařila já.
  • Dětem do 1 roku není potřeba kaši sladit - jáhly obsahují množství sacharidů přirozeně, stejně tak i smetana je nasládlá.
  • Ořechy a semínka se doporučují dětem od 2 - 3 let věku.
2016-12-02 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI