Kokosové kuličky s kakaovým práškem a švestkami

zpět
Kokosové kuličky s kakaovým práškem a švestkami
Ingredience:
sušené švestky80 grama s kokosovým a mandlovým olejem60 gstrouhaný kokos110 g
strouhaný kokos na obalení kuliček20 gmed70 gkakaový prášek20 g
sušené švestky 80 g, rama s kokosovým a mandlovým olejem 60 g, strouhaný kokos 110 g, strouhaný kokos na obalení kuliček 20 g, med 70 g, kakaový prášek 20 g

Příprava

Letošní Vánoce pro mě budou tak trochu jiné a to především s ohledem na moje potravinové omezení. Je ale velká spousta možností a stačí se jen trochu zajímat. Požadavky byly jasné, udělat nějaké cukroví bez lepku a bílkoviny kravského mléka. Výsledek je pro mě velmi milé překvapení, protože vzniklo jednoduché a přitom moc chutné cukroví, na kterém si pochutnají i lidé, kteří žádné potravinové omezení řešit nemusí. Pro milovníky kokosu naprosto ideální.

Nejprve si rozehřejeme kokosovou ramu. Sušené švestky si buď nasekáme nožem (v kuličkách jsou pak cítit kousky švestky a to mám ráda), nebo je rozmixujeme na pastu. Pak už jen v míse smícháme kokos, nasekané švestky, med, kakaový prášek a rozehřátou kokosovou ramu. Vše dobře promícháme a pomocí rukou pak tvoříme kuličky, které potom obalíme ještě ve strouhaném kokosu. Takto připravené kuličky pak dáme do lednice ztuhnout. Uchováváme v lednici (v chladu) a nakládáme s nimi jako s nepečeným cukrovím.

2017-12-07 Dezerty

Autor:

Počet porcí
15
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostvánoce
Čas přípravy15 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI