Kopečkový jablečný koláč zpět

Těsto:
polohrubá mouka600 gmoučkový cukr250 gzměklé máslo250 g
zakysaná smetana4 lžícekypřící prášek do pečiva1 ks
Náplň:
malá jablka10 ksmleté oříšky (mandle, lískové, nebo vlašské)2 lžícecukr krupice2 lžíce
skořice2 lžičkyrozinky hrst
polohrubá mouka 600 g, moučkový cukr 250 g, změklé máslo 250 g, zakysaná smetana 4 lžíce, kypřící prášek do pečiva 1 ks, malá jablka 10 ks, mleté oříšky (mandle, lískové, nebo vlašské) 2 lžíce, cukr krupice 2 lžíce, skořice 2 lžičky, rozinky hrst

Příprava

Máte připravenou nějakou mlsku k odpolední kávě, nebo čaji? Pokud né, tak mám pro Vás bezva tip! Dlouho jsem vymýšlela, jaký koláč upéct, protože Vendulka chtěla zase něco s jablíčky. No a tak vznikl "Kopečkový jablečný koláč", který se nám povedl a můžeme Vám jej s Vendulkou jen a jen doporučit.

Nejprve si připravíme těsto. Ze všech ingrediencí vypracujeme hladké těsto, které necháme asi hodinu odpočinout v lednici, aby nám ztuhlo a lépe se s ním pracovalo. Poté si připravíme jablka, která oloupeme, rozkrojíme na půl a vyjmeme jádřinec. Plech si vymažeme tukem, nebo vyložíme pečícím papírem. Těsto si rozdělíme na polovinu a vyválíme. První polovinu vyváleného těsta položíme na připravený plech vymazaný tukem, posypeme oříšky, rozinkami a poklademe půlky připravených jablek (skládala jsem 5x4 půlky), které posypeme cukrem promíchaným se skořicí. Pak již jen vyválíme druhou půlku těsta a "přikryjeme" jablka. Mezery mezi jablky jemně přitlačíme rukou. Pečeme v předehřáté troubě na 190°C, cca 35 - 40 minut do růžova. Po vychladnutí posypeme moučkovým cukrem a můžeme servírovat. 

Dlouho jsem vymýšlela, jaký koláč upéct, protože Vendulka chtěla zase něco s jablíčkem. No a tak vznikl "Kopečkový jablečný koláč", který se nám povedl a můžeme Vám jej s Vendulkou jen a jen doporučit.

2017-03-28 Dezerty

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI