Malovaná roláda zpět

Ingredience:
vejce6 kscukr krupice150 ghladká mouka100 g
kakao (případně potravinářská barva či cokoli jiného vhodného pro barvení těsta)1 lžícebanán, jahody dle potřeby
Náplň:
šlehačka1 kelímekcukr dle chutikousky čokolády dle chuti
ztužovač dle potřeby
vejce 6 ks, cukr krupice 150 g, hladká mouka 100 g, kakao (případně potravinářská barva či cokoli jiného vhodného pro barvení těsta) 1 lžíce, banán, jahody dle potřeby, šlehačka 1 kelímek, cukr dle chuti, kousky čokolády dle chuti, ztužovač dle potřeby

Příprava

S receptem na tuto roládu jsem se inspirovala u Moniky Brýdové.

Nejdříve je potřeba udělat barevnou část těsta, kterou budeme malovat ornamenty. Tu připravíme z jednoho vejce, do kterého postupně zašleháme asi dvě lžíce cukru a čtyři lžíce mouky. Je potřeba, aby výsledné těstíčko mělo podobnou konzistenci, jako třeba bílek, se kterým se malují perníčky, proto přidáváme postupně, dokud není výsledek správný. Toto těsto si můžeme obarvit potravinářskými barvami nebo kakaem (v tom případě ubereme lžíci mouky a nahradíme ji stejným množstvím kakaa). Těsto nalijeme do sáčku, kterému ustříhneme růžek a na pečící papír malujeme ornamenty. Je dobré nechat vzor po domalování na chvíli ztuhnout v ledničce nebo mrazáku, ale není to úplně nezbytné, pokud bude mít správnou hustotu. Poté si smícháme zbylé suroviny na piškotový korpus, který nalijeme na nakreslený vzor. Pečeme asi 10 minut při 180°C. Roládu není nutné balit ještě zatepla, můžeme ji nechat vychladnout a i přesto půjde krásně srolovat.

Do části rolády jsem zabalila banán, do druhé části jahody. Jako náplň jsem použila šlehačku, kterou jsem přisladila, vylepšila kousky čokolády a její hustotu jsem pojistila ztužovačem. Stejně tak si umím představit třeba čokoládový a tvarohový krém nebo náplň z mascarpone či ricotty.

 

 

2014-06-04 Dezerty

Autor:

Počet porcí
10
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI