Medové lívanečky zpět

Ingredience:
hladká mouka150 gprášek do pečiva0,5 sáčkumléko150 ml
vejce1 ksmed1 lžíce
Medové máslo se skořicí:
máslo50 gskořice0,5 - 1 lžičkamed1 lžíce
máslo na opekání lívanců
hladká mouka 150 g, prášek do pečiva 0,5 sáčku, mléko 150 ml, vejce 1 ks, med 1 lžíce, máslo 50 g, skořice 0,5 - 1 lžička, med 1 lžíce, máslo na opekání lívanců

Příprava

Mám ráda víkendová rána a snídaně, když jsme doma a nikam nemusíme. Bohužel to tak není každý víkend, ale zase si potom ty rána o to víc užíváme. Zůstaneme v pyžamu a uděláme si dobrou snídani, třeba lívanečky. Občas na ně dávám zkaramelizovaná jablíčka se skořicí, tentokrát jsem je udělala jen se skořicovým máslem a medem. 

V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva. Do odměrky nalijte mléko, přidejte do něj vejce a tekutý med, metličkou prošlehejte a přilijte do mísy s moukou. Vše dobře promíchejte.

Na trošce másla smažte malé lívanečky. Mezitím, co budete smažit lívance, rozpusťte si v kastrolku máslo, přidejte lžíci medu a skořice.

Hotové lívanečky skládejte na talíř do komínku, na každý lívanec kápněte trochu medového másla a překryjte dalším. Nakonec každý komínek přelijte zbytkem medového másla a je to, už si jen můžete užívat víkendové ráno.

2017-01-13 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravysmažení
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI