Medovníkové koule zpět

Ingredience:
hladká mouka500 gvejce2 kssoda na pečení2 lžičky
rozpuštěné máslo60 gmed4 velké lžícemoučkový cukr200 g
karamelové salko1 ksmáslo1 ksvlašské ořechy50 g
hladká mouka 500 g, vejce 2 ks, soda na pečení 2 lžičky, rozpuštěné máslo 60 g, med 4 velké lžíce, moučkový cukr 200 g, karamelové salko 1 ks, máslo 1 ks, vlašské ořechy 50 g

Příprava

Kdo tyto medovníkové koule nejedl, tak rovnou říkám, že jsou opravdu žravé! Nemá smysl to dělat jedné dávky. Je  jich celkem dost, ale jak ochutnáte, moc jich nezbude. 

Příprava je tak jednoduchá, že to hravě zvládne i dáme, co zrovna neoplývá cukrářským umem. Bezva je, že můžete zapojit i děti. Ty co zvládnou udělat kuličku koulí, a ti co to ještě neumí, můžou obalovat v drobečcích. 

Máslo si rozehřejte a v míse smíchejte s medem, aby všechno bylo krásně tekuté. Přidejte i dvě vejce s cukrem a promíchejte. Do mouky přisypte sodu a prosejte do mísy ke směsi.

Z počátku míchejte vařečkou a poté vysypte na vál a zpracujte ručně. Může se vám to zdát lehce drobivé, to záleží, jak velká byla vajíčka a lžíce medu. Nepřidávejte ale nic navíc. Věnujte tomu čas a teplo dlaní. Vše se krásně spojí a vy šišku těsta zabalte na hodinku do fólie. Mezitím si můžete připravit krém a později rozehřát troubu na 180°C.

Povolené máslo a karamel společně vyšlehejte. Kdo má rád, může přidat i malinko rumu.

Těsto si rozdělte na dvě poloviny a rovnou na lehce pomoučněném pečícím papíře vyválejte na 0,3 - 0,5 cm silnou placku. Nechte péct 10 minut a poté nechte vychladit na mřížce. S tvarem placky si vůbec nemusíte dělat starosti. Stejně to všechno přijde rozmixovat na drobečky.

Vychladlé placky tedy rozlámejte a v robotu rozmixujte najemno. 50g ořechů rozmixujte stejně a smíchejte s hrstí drobečků z medovníku. Vznikne vám tak směs na obalování, které není třeba mnoho.

Zbytek přisypte k máslu s karamelem a důkladně promíchejte. Nechte vše malinko vychladit, aby se vám s hmotou dobře pracovalo, a můžete šoulet kuličky. Ty potom obalte v drobečcích s ořechy a máte hotovo.

Dobrou chuť!

Oříšky, sušené ovoce, semínka a další zdravé potraviny doporučujeme nakoupit na eshopu SVĚT PLODŮ


2018-03-23 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostoslava
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI