Mini cheesecake s vločkovým korpusem pro děti od 1 roku zpět

Těsto:
ovesné vločky70 gmáslo80 gmléko40 g
cukr moučka30 gkokos30 g
Náplň:
tvaroh2 vaničkyBohušovický Skyr1 balení (140g)vejce2 ks
cukr krystal60 g
ovesné vločky 70 g, máslo 80 g, mléko 40 g, cukr moučka 30 g, kokos 30 g, tvaroh 2 vaničky, Bohušovický Skyr 1 balení (140g), vejce 2 ks, cukr krystal 60 g

Příprava

Tvarohové dezerty u nás milujeme a cheesecake připravuju v různých obměnách často. Tentokrát jsem se ale rozhodla malou změnu. A když říkám malou, myslím fakt malou. Malé „čískejčíčky“ pro malé labužníčky.

Nejdříve začněte přípravou těsta. Vločky nahrubo umelte (a nebo použijte ty, které jsou jemně mleté již kupované) a smíchejte s rozpuštěným máslem, mlékem, kokosem a cukrem. Udělejte lehce mazlavé těsto. Jeho konzistencí se příliš nezabývejte, vločky během pečení tekutinu ještě nasají a těsto zpevní. Rozdělte jej na 12 dílků a každý z nich vmáčknete na dno muffinového košíčku.

Krémovou vrstvu vytvoříte ze dvou vaniček tvarohu a jednoho Skyru, do kterých zapracujete dvě vejce a cukr (či jiné sladidlo dle chuti). Těsto nalijte do košíčků na vločkovou vrstvu a dejte péct do trouby vyhřáté na 180°C přibližně na půl hodiny (řiďte se zkušenostmi s vlastní troubou).

Doporučuji na pečení použít papírové košíčky, které vložíte do muffinové formy. Až cheesecaky zchládnou, z košíčků je vybalte a skladujte bez nich, jinak by totiž navlhly a papír by se na ně brzy lepil. A pokud vás zajímá, proč jsou muffiny tak krásně žluté, vězte, že v tom není žádná chemie, jen nádherná a poctivá domácí vajíčka.

Dětská specifika:

  • Ač se u svých sladkých receptů snažím vždy alespoň o nějakou přidanou hodnotu, osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a "ochutnávají". Proto tedy zařazení receptu do této kategorie.
  • Vzhledem k obsahu tvarohu a Skyru obsahuje dezert i větší množství bílkovin, které jsou zdravé, ale menším dětem by mohly zatěžovat ledviny.
  • Pozor na možnou alergickou reakci u kokosu.
2019-10-08 Dezerty

Autor:

Počet porcí
12
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostoslava
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI