Mrkvánky pro děti od 8 měsíců zpět

Ingredience (cca 30 kusů):
mrkev130 gpřepuštěné máslo (nebo klasické)130 ghladká špaldová mouka (celozrnná)250 g
kypřící prášek (bezfosfátový)1 lžičkapovidla či jiná náplň dle chutivejce na potření
mrkev 130 g, přepuštěné máslo (nebo klasické) 130 g, hladká špaldová mouka (celozrnná) 250 g, kypřící prášek (bezfosfátový) 1 lžička, povidla či jiná náplň dle chuti, vejce na potření

Příprava

Mám na ně chuť už strašně dlouho. V pravidelných intervalech se mi zjevují v receptech mých kamarádek, a tak se mi vždycky připomenou, že i já bych na ně ráda vytvořil svůj recept. A blížící se Vánoce mě donutily začít v tomto směru konat, takže recept je konečně tady.

Ghíčko rozpusťte do tekuta, mrkev očistěte a nakrájejte na kolečka. Obojí přesuňte do mixéru a společně rozmixujte na hladké pyré. Pokud nemáte šikovný mixér, který si poradí s mrkví, můžete ji najemno nastrouhat. V tom případě budete mít v těstě nitky, recept by vám ale měl i přesto fungovat. 

Pyré smíchejte s moukou a kypřícím práškem a vypracujte těsto, které necháte v lednici odpočinout doté doby, než se zase vrátí máslu tuhost. Déle uleželé těsto být nemusí, ale samozřejmě ani delší ležení ničemu nevadí, jen budete muset těsto teplem ruky opět propracovat, aby se dalo vyválet. 

Vyválejte na placku o síle cca 2 mm a vykrajujte kolečka. Na ta dejte trošku náplně, přehněte a na koncích pečlivě spojte. Já jsem k tomuto účelu využila vykrajovátko na ravioli, které má krásnou "krajku" po obvodu, a protože není vyloženě ostré, umožňuje mi i stiskem spojit přehnuté těsto, které tak nemusím pracně uzavírat v ruce.

Hotové půlměsíčky dejte na plech vystlaný pečícím papírem (vymazávat nemusíte), potřete vajíčkem a pečte na 170°C do zlatova.

S těstem se kupodivu pracuje velmi dobře, hezky drží a jednoduše se vyvaluje (stačí jen lehce podsypávat). Taktéž i spoje se mi v troubě udržely všechny, žádný neprasknul.

Dětská specifika:

  • Osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a "ochutnávají".
  • Odhlédnu-li od tohoto svého názoru, sušenky (vyjma náplně) neobsahují žádný cukr a dle surovin by mohly být vhodné pro děti od 8 měsíců.
2017-12-21 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy60 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI