Ořechové kostky zpět

Těsto:
hladká mouka420 gcukr krupice150 gmáslo150 g
vejce2 ksmed2 lžícesoda1 lžička
mléko2 lžíce
Krém:
kondenzované mléko1 ksmáslo250 g
Ořechová směs:
máslo180 gcukr100 gořechy400 g
med4 lžíce
hladká mouka 420 g, cukr krupice 150 g, máslo 150 g, vejce 2 ks, med 2 lžíce, soda 1 lžička, mléko 2 lžíce, kondenzované mléko 1 ks, máslo 250 g, máslo 180 g, cukr 100 g, ořechy 400 g, med 4 lžíce

Příprava

Tak toto je opravdu mazec! Nedávno jsem měla možnost tuhle dobrotu ochutnat a hnedle jsem poprosila o receptík. Všem nám to doma moc chutná, takže jsem ihned zařadila do sešitku s recepty a budu tyto ořechové kostky dělat nejen o vánocích, ale i na rodinné oslavy.

Všechny ingredience zpracujeme v tužší těsto. Připravíme si dva plechy a vyložíme je pečícím papírem. Těsto rozdělíme na půl a vyválíme na pečící papír. První korpus upečeme na 170 °C do růžova. Mezitím co se nám peče první korpus, si připravíme ořechovou směs. Na pánvi rozehřejeme máslo, přidáme cukr a med. Vytvoříme karamelovou směs, do které vmícháme ořechy. Pak si připravíme plech s vyválenou druhou půlkou těsta a na něj navršíme karamelovou směs s ořechy a dáme upéct také na 170 °C do růžova.

Dále si připravíme krém, který je zcela jednoduchý – vyšleháme si jedno kondenzované mléko s máslem v hladký krém. Nakonec vše spojíme v řezy. Na základní korpus namažeme krém, přiklopíme druhým korpusem s ořechy. Pak již jen dáme vychladit a necháme uležet alespoň dva dny. Po uležení nakrájíme na malé kostky pomocí vroubkovaného nože.

2016-12-21 Dezerty

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostoslava
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI