Osvěžující nepečený dort s mandarinkami, malinami a banánem zpět

Ingredience:
malá zakysaná smetana4 ksčokoládový pudink1 ksmascarpone1 ks
vanilkový cukr2 kskompotované mandarinky2 plechovkybanán2 ks
mražené maliny1 baleníkulaté piškoty1 balenímáslo na vymazání1 plátek
strouhaný kokos1 hrstkamalá hořká čokoláda1 ks
malá zakysaná smetana 4 ks, čokoládový pudink 1 ks, mascarpone 1 ks, vanilkový cukr 2 ks, kompotované mandarinky 2 plechovky, banán 2 ks, mražené maliny 1 balení, kulaté piškoty 1 balení, máslo na vymazání 1 plátek, strouhaný kokos 1 hrstka, malá hořká čokoláda 1 ks

Příprava

Zdravých dortů není nikdy dost. Někdo by mohl tento dezert považovat za letní záležitost, ale my je prostě baštíme celý rok nepřetržitě. 

Do dortové formy, kterou vymažeme máslem a vysypeme kokosem, vyskládáme piškoty, které zakapeme šťávou z čerstvého pomeranče nebo šťávou z mandarinkového kompotu a pár kapkami rumu. Na tuto vrstvu namažeme zakysanou smetanu (2 kelímky malé zakysanky) s přimíchaným vanilkovým cukrem. Na tuto vrstvu naklademe ovoce, např. kompotované mandarinky a na kolečka nakrájené banány a rozmražené maliny, ale může se dát jakékoliv ovoce, které máme rádi, jako je hroznové víno nebo jahody. Pak pokračujeme opět vrstvou piškotů zakápnutých šťávou z kompotu, pár kapkami rumu (pokud je to to pro dospěláky), na kterou namažeme vrstvu z jednoho klasicky uvařeného čokoládového pudinku s přimíchaným Mascarpone, na tuto vrstvu naklademe další vrstvu piškotů, kterou opět pomažeme vrstvou ze dvou zakysanek s přimíchaným vanilkovým cukrem, na tuto vrstvu naklademe ovoce a posypeme ji nastrouhanou hořkou čokoládou. Dort pak dáme nejméně na 2 hodiny ztuhnout do chladu.

2015-10-20 Dezerty

Poznámka

Rum přidávejte jen tehdy, pokud víte, že bodu dort jíst jen dospělí strávníci.

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídladezerty
Receptpro děti
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostdětská oslava
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI