Ovesné lívance se skořicí a banánem zpět

Ingredience:
ovesné vločky160 gvelký banán1 ks (150g)skořice1 lžička
prášek do pečiva bez fosfátů1 lžičkakokosové mléko250 mlolej na vymazání pánve
K podávání:
ovoce dle chutijavorový sirup dle chuti
ovesné vločky 160 g, velký banán 1 ks (150g), skořice 1 lžička, prášek do pečiva bez fosfátů 1 lžička, kokosové mléko 250 ml, olej na vymazání pánve, ovoce dle chuti, javorový sirup dle chuti

Příprava

Lívance jsou pro mě symbolem klidného nedělního rána, kdy se nikam nemusí, nikam se nespěchá a člověk si může dopřát něco výjimečného. Taky milujete taková rána, kdy si uvaříte dobrou kávu, z šálků se příjemně kouří a zatímco ten úžasný ranní životabudič chladne, vy si poléváte horu ovesných lívanečků javorovým sirupem? Tomu říkám opravdu skvělý začátek dne! A věřte mi, že po takovém ránu vám půjde vše mnohem lépe.

Asi moje nejoblíbenější jsou lívance z ovesných vloček a banánu. Jsou zdravé, bez bílého cukru a mouky, takže člověk po nich nemá břicho jak před porodem. Ovesné vločky navíc obsahují velké množství vlákniny a lívanečky z nich vás zasytí opravdu na dlouhou dobu. Skořice a banán zase těsto krásně osladí, takže doslazovat už není třeba. Zvlášť pokud je na závěr polijete tak litrem javorového sirupu jako já. No co, život si přece musíme umět osladit, no ne?!

Ovesné vločky rozmixujeme v robotu na jemnou mouku a přesypeme do mísy. Přidáme skořici a prášek do pečiva a vše promícháme. Banán dáme společně s mlékem do mixeru a rozmixujeme. Nalijeme směs k ovesné mouce a vše důkladně vymícháme do hladkého těsta.

Pánev nebo lívanečník rozehřejeme, lehce potřeme olejem a lžící tvoříme lívanečky libovolné velikosti. Opékáme z každé strany přibližně 3 minuty.

Nesmažte lívanečky na nejvyšším plameni, spálili by se na povrchu a uvnitř by zůstaly syrové!!!

2017-08-02 Dezerty

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravysmažení
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI