Pohankové rohlíčky pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
pohanková mouka150 gpřepuštěné máslo (nebo klasické)100 gkakao holandského typu20 g
kokosový cukr50 gjavorový sirup30 g (2 lžíce)vejce1 ks
pohanková mouka 150 g, přepuštěné máslo (nebo klasické) 100 g, kakao holandského typu 20 g, kokosový cukr 50 g, javorový sirup 30 g (2 lžíce), vejce 1 ks

Příprava

Tenhle recept je úplná záhada. Ač pohanka u nás doma není žádným velkým favoritem, tyhle rohlíčky nějak podezřele rychle mizí ze stolu. Že bychom jí přišli na chuť? 

Ghíčko rozpusťte a promíchejte s kokosovým cukrem. Zapracujte také vejce, javorový sirup, kakao a po částech pohankovou mouku. Dobře prohnětejte rukama. Vzniknout by mělo těsto, se kterým se krásně pracuje a příliš se nedrolí. Můžete z něj celkem jednoduše vyválet i dlouhého hada, kterého jen nakrájíte na jednotlivé válečky a ty stočíte do rohlíčků.

Rohlíčky pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 10 - 15 minut (já jsem pekla na horkovzduch přesně 12 minut). První várku kontrolujte, těsto je tmavé a lehce tak můžete přehlédnout spálení.

Rohlíčky jsou křupavé, ne vyloženě měkké a dobře drží tvar. Vyzkoušela jsem těsto i vyválet na plát a vykrájet - povedlo se, dokonce i reliéf (otisk) dobře udržely, můžete tedy těsto použít i na klasické sušenky (jen pečte o něco kratší dobu).

Pokud nemůžete použít vejce, mám za to, že by měl recept fungovat i bez něj, každopádně se těsto bude nejspíše o něco více drolit. Pomohla bych si přidáním většího množství sirupu nebo ubráním části mouky (tipuji o cca 30 g méně). Je to ale jen můj odhad, nemám to vyzkoušeno. 

Dětská specifika: 

  • Osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a "ochutnávají".
  • Pro děti mezi 1. - 2. rokem doporučuji vynechat z receptu kakao, které je tabulkově doporučováno do 2 let. V receptu ale není vyloženě podstatné, nahraďte ho lžící mouky.
2017-12-01 Dezerty

Poznámka

Z uvedené várky upečete cca 30 rohlíčků.

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravypečení
Příležitostvánoce
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI