Pohankové rohlíčky pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
pohanková mouka150 gpřepuštěné máslo (nebo klasické)100 gkakao holandského typu20 g
kokosový cukr50 gjavorový sirup30 g (2 lžíce)vejce1 ks
pohanková mouka 150 g, přepuštěné máslo (nebo klasické) 100 g, kakao holandského typu 20 g, kokosový cukr 50 g, javorový sirup 30 g (2 lžíce), vejce 1 ks

Příprava

Tenhle recept je úplná záhada. Ač pohanka u nás doma není žádným velkým favoritem, tyhle rohlíčky nějak podezřele rychle mizí ze stolu. Že bychom jí přišli na chuť? 

Ghíčko rozpusťte a promíchejte s kokosovým cukrem. Zapracujte také vejce, javorový sirup, kakao a po částech pohankovou mouku. Dobře prohnětejte rukama. Vzniknout by mělo těsto, se kterým se krásně pracuje a příliš se nedrolí. Můžete z něj celkem jednoduše vyválet i dlouhého hada, kterého jen nakrájíte na jednotlivé válečky a ty stočíte do rohlíčků.

Rohlíčky pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 10 - 15 minut (já jsem pekla na horkovzduch přesně 12 minut). První várku kontrolujte, těsto je tmavé a lehce tak můžete přehlédnout spálení.

Rohlíčky jsou křupavé, ne vyloženě měkké a dobře drží tvar. Vyzkoušela jsem těsto i vyválet na plát a vykrájet - povedlo se, dokonce i reliéf (otisk) dobře udržely, můžete tedy těsto použít i na klasické sušenky (jen pečte o něco kratší dobu).

Pokud nemůžete použít vejce, mám za to, že by měl recept fungovat i bez něj, každopádně se těsto bude nejspíše o něco více drolit. Pomohla bych si přidáním většího množství sirupu nebo ubráním části mouky (tipuji o cca 30 g méně). Je to ale jen můj odhad, nemám to vyzkoušeno. 

Dětská specifika: 

  • Osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a "ochutnávají".
  • Pro děti mezi 1. - 2. rokem doporučuji vynechat z receptu kakao, které je tabulkově doporučováno do 2 let. V receptu ale není vyloženě podstatné, nahraďte ho lžící mouky.
2017-12-01 Dezerty

Poznámka

Z uvedené várky upečete cca 30 rohlíčků.

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlaostatní
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
ostatní
Druh přípravypečení
Příležitostvánoce
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI