Pomarančovo-čučoriedkový raw cheesecake zpět

Spodná vrstva:
surových orieškov (mandle, kešu, vlašské orechy a pod. - može byť aj mix roznych orieškov)2 šálkyhrozienok1 šálkasoli štipka
Pomarančová vrstva:
kešu orechy3 šálkyčerstvej pomarančovej šťavy3/4 šálkyjavorového sirupu1/2 šálky
roztopeného kokosového oleja1/2 šálkyšťava z 1 citronu dle chutipomarančová kora dle chuti
soli štipka
Čučuriedková vrstva:
čučoriedok - čerstvých alebo mrazených2 šálkypomarančovej vrstvy1/4 šálky
surových orieškov (mandle, kešu, vlašské orechy a pod. - može byť aj mix roznych orieškov) 2 šálky, hrozienok 1 šálka, soli štipka, kešu orechy 3 šálky, čerstvej pomarančovej šťavy 3/4 šálky, javorového sirupu 1/2 šálky, roztopeného kokosového oleja 1/2 šálky, šťava z 1 citronu dle chuti, pomarančová kora dle chuti, soli štipka, čučoriedok - čerstvých alebo mrazených 2 šálky, pomarančovej vrstvy 1/4 šálky

Příprava

Raw recepty začínají být ve spolčenosti milovníků jídla velmi oblíbené, především proto, že si lidé chtějí vychutnat jednotlivé ingredience, tak jak jsou bez dalšího tepelného zpracování.

Na spodnú vrstvu v mixéri rozmixujeme orechy s hrozienkami a zmes natlačíme na dno koláčovej formy. Formu dáme do chladničky, kým si pripravíme ďalšiu vrstvu.

Na pomarančovú vrstvu rozmixujeme všetky prísady okrem pomarančovej kôry tak, aby nám vznikla úplne hladká zmes. Lyžicou vmiešame kôru. 1/4 šálky zmesi si odložíme na čučoriedkovú vrstvu – zvyšok rozotrieme do formy na spodnú vrstvu a dáme znovu do chladničky.

Na čučoriedkovú vrstvu rozmixujeme čučoriedky s odloženou 1/4 šálkou pomarančovej vrstvy dokrémova, ale tak, aby nám zostali kúsky čučoriedok kvôli textúre. Zmes natrieme na pomarančovú vrstvu vo forme a dáme na noc do chladničky.

2014-11-03 Dezerty

Autor:

Počet porcí
8
 porcí
Typ jídladezerty
Receptzdravá
Složitost receptulehká
Typ receptu
dezerty
Druh přípravystudená kuchyně
Příležitostnávštěva
Čas přípravy45 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI