Red velvet brownies s kokosovým máslem zpět

Ingredience:
upečená nebo uvařená červená řepa2 ks (cca 300 g)nepražené kakao4 lžícevanilkový extrakt1 lžíce
vejce2 kskokosové máslo + na ozdobení3 lžícestéviecca 20 kapek
prášek do pečiva bez fosfátů1/2 sáčku
upečená nebo uvařená červená řepa 2 ks (cca 300 g), nepražené kakao 4 lžíce, vanilkový extrakt 1 lžíce, vejce 2 ks, kokosové máslo + na ozdobení 3 lžíce, stévie cca 20 kapek, prášek do pečiva bez fosfátů 1/2 sáčku

Příprava

Neznám snad nikoho, kdo by nemiloval brownies!! Ať už pro jeho čokoládovou chuť nebo pro jeho vláčnou a mazlavou strukturu. Ať už je důvod jakýkoli, já mezi takové milovníky rozhodně patřím a nehodlám se této dobroty vzdát ani při zdravém stravování. Proto jsem experimentovala, zkoušela a ochutnávala, až vznikl tento poklad!
Pokud se bojíte řepné chuti, buďte bez obav - vůbec ji neucítíte!! Díky kokosovému máslu je brownies krásné vláčné a nasládlé a garantuju vám, že u jednoho kousku nezůstanete. Mám ho vyzkoušené na naprostém závislákovi na cukru a čokoládě a olizoval se až za ušima.

Uvařenou nebo upečenou červenou řepu nakrájíme na větší kusy, vložíme do mixeru a umixujeme na hladké pyré. Přidáme kakao a ještě společně v mixéru rozmixujeme. Pak už jen stačí metličkou vmíchat dvě celá vejce, stévii dle chuti, vanilkový extrakt a povolené kokosové máslo. Recept na kokosové máslo najdete zde v albu "základní suroviny a postupy". Jako poslední přimícháme prášek do pečiva a pomocí stěrky těsto rozetřeme do pekáčku vyleženého pečícím papírem. 
Povrch našeho brownies ještě ozdobíme zbytkem kokosového másla. Já zvolila romantický vzor srdíček (ta vytvoříte jednoduše tak, že do řady za sebe pomocí lžičky kápnete kokosové máslo a to pak pomocí špejle jen roztáhnete. Můžete ale popustit uzdu fantazii a zdobit dle libosti.
Takto připravený dezert dáme péct na cca 15 minut do trouby rozehřáté na 170 stupňů.

2016-04-06 Dezerty

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídladezerty
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
dezerty
Druh přípravypečení
Příležitostnávštěva
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI