Vanilkové nanuky zpět

Ingredience (6 nanuků + trošku do krabičky):
zahuštěné slazené mléko Salko160 gzahuštěné neslazené mléko100 gvanilkový extrakt1 lžíce
smetana ke šlehání (1 kelímek)200 gmletá vanilka špetkarozpuštěná hořká čokoláda na dokončení
kokosový olej1 lžíce
zahuštěné slazené mléko Salko 160 g, zahuštěné neslazené mléko 100 g, vanilkový extrakt 1 lžíce, smetana ke šlehání (1 kelímek) 200 g, mletá vanilka špetka, rozpuštěná hořká čokoláda na dokončení, kokosový olej 1 lžíce

Příprava

Člověk dělá o dovolený různý blbosti...třeba domácí vanilkové nanuky! Vždy jsem zkoušela nanuky ovocné nebo tvarohové s ovocem, prostě zdravé. Tentokrát mne zaujaly vanilkové nanuky v Apetitu a hned jsem je musela zkusit.

Řeknu vám, že lepší domácí nanuk jsem ještě nejedla. Sice to vůbec není zdravé nebo spíš dietní, je to samá smetana a salko, ale je to tááák dobrý. Já jsem je navíc ještě oproti Apetitu vylepšila o mletou vanilku a víc extrakt aby byly opravdu vanilkové a vážně to nemá chybu.

Do mísy vlijte slazené i neslazené mléko, přidejte vanilku a extrakt a dobře promíchejte.

Ušlehejte šlehačku a promíchejte s mléčnou směsí (já jsem párkrát směs projela metličkou mixéru na pomalé otáčky, aby se všechno pěkně promíchalo)

Hotovou směs nalijte do formiček na nanuky, pokud něco zbude, nalijte do plastové krabičky a dejte mrazit na minimálně 12 hodin do mrazáku.

Zmrzlé nanuky vyndejte z formiček a na tácku je vraťte zpět do mrazáku. Rozpusťte ve vodní lázni čokoládu, ke které na zředění přidejte trochu kokosového oleje (já jsem použila cca 100 g čokolády a lžičku kokosového oleje). 

Rozpuštěnou čokoládu přelijte do vyšší a užší nádoby, do které je vejde nanuk. Nespotřebujete tak zbytečně moc čokolády.

Vyndejte nanuky z mrazáku a každý nanuk rychle ponořte do čokolády, nechte pár vteřin zatuhnout a hned znovu do čokolády. Neděste se, při prvním ponoření se nanuk docela rozpouští, ale druhá vrstva čokolády na něm už pěkně drží. Nanuky položte na pečící papír nebo mřížku na okapání a dejte zpět mrazit, minimálně na další hodinu.

2019-07-16 Dezerty

Poznámka

Formičky na nanuky jsou různě velké, proto množství musíte zkusit na vašich formičkách.

Autor:

Počet porcí
6
 porcí
Typ jídlachuťovky
Receptostatní
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostostatní
Čas přípravy15 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI