Dušené hovězí se zelenými fazolkami pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
hovězí na guláš (zadní nebo kližka)cca 500 gmražené fazolové lusky200 gvelká cibule2 ks
česnekcca 5 stroužkůolej dle potřebysůl dle chuti
pepř dle chuti
hovězí na guláš (zadní nebo kližka) cca 500 g, mražené fazolové lusky 200 g, velká cibule 2 ks, česnek cca 5 stroužků, olej dle potřeby, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Dušené hovězí na milion způsobů doplňuje tento recept s použitím zelených fazolek. Je stejně tak dobrý, jako ten milion předchozích.

Cibuli nakrájejte na jemno, tři stroužky česneku (z celkových pěti) promáčkněte nožem a nasekejte na drobné kousky. Maso nakrájejte na kostky, osolte a opepřete. V hrnci rozpalte potřebné množství oleje a začněte na něm smažit cibulku. Až bude lehce zlátnout, přidejte i maso a česnek, ve směsi obalte a počkejte, až se maso zatáhne. Česnek do hrnce rozhodně nedávejte dříve, zhořkl by. Opečenou směs podlijte horkou vodou nebo vývarem tak, aby bylo maso ponořené, ale ne více. Stáhněte teplotu pod hrncem tak, aby voda jen pozvolna bublala, přikryjte poklicí a nechte dusit do změknutí (bude to trvat něco kolem 1,5 hodiny). Průběžně kontrolujte a znovu podlévejte, abyste maso nepřipálili. Nejlepší je maso vždy tzv. vydusit do základu (tj. nechat téměř úplně odpařit vodu), a znovu podlít; takto opakovat. 

Až bude maso měkké, přidejte k němu fazolky a prohřejte je. Přidejte také prolisovaný zbylý česnek, případně ještě dosolte. Můžete servírovat. Na obrázku jsem jako přílohu použila bílou quinou, hodí se ale určitě třeba i rýže nebo brambory či kaše. 

Pokud vlastníte multicooker, můžete jej k tomuto receptu využít následovným postupem: 15 minut funkce FRY, poté cca 2 hodiny funkce STEW.

Dětská specifika:

  • Recept řadím do kategorie od 1 roku vzhledem k horší stravitelnosti fazolových lusků. Od tohoto věku mám za to, že už by je dítě mělo v nepříliš velkém množství bez problémů strávit. 
  • Pozor na cibuli a česnek - jsou hůře stravitelné a mohou nadýmat, nedávejte je tedy dětem, které ještě nemají tyto potraviny vyzkoušené.
  • Umím si představit i podání menším dětem - volila bych jen maso, bez dochucení česnekem.
2018-01-09 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravydušení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojvíno červené
Nákladystřední

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI