Gnocchi se špagetovou dýní, šalvějí a italskou salsicciou zpět

Ingredience:
upečená špagetová dýně1/2 kshotové domácí bramborové noky500 gsalciccia450 g
šalotka2 ksšalvěj20 lístkůřepkový olej trochu
sůl dle chutipepř dle chuti
upečená špagetová dýně 1/2 ks, hotové domácí bramborové noky 500 g, salciccia 450 g, šalotka 2 ks, šalvěj 20 lístků, řepkový olej trochu, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Podzim = dýně. Jasné rovná se. Aspoň u nás doma. Když se začnou v obchodech a na trhu objevovat dýně, tak nakupuju a mám jich doma velkou zásobu. Hlavně hokkaido, máslové a muškátové dýně. Občas sáhnu i po dýni špagetové a z té vám dnes něco uvařím.

Další skvělou surovinou v dnešním receptu je salsiccia. Měkká italská klobáska je uvnitř střívka syrová a neskutečně dobrá. Můžete ji grilovat, péct, dusit, smažit. Vcelku nebo vytlačenou ze střívka, jako právě teď.

Bramborové noky – gnocchi připravte, jak jste zvyklí. Někdo je uvaří, my je nejraději opečeme na pánvi s trochou oleje, pěkně dozlatova. Jsou pak křupavé a chutnější. Opečené gnocchi dejte bokem.

V pánvi si na trošce oleje opečte nadrobno nakrájenou šalotku. Kousky salsiccie vytlačte ze střívka rovnou do pánve. Opečte ze všech stran.

Špagetovou dýni si předem upečte doměkka. Vyndejte z ní semínka a upečenou měkkou dužinu přidejte do pánve k salsiccie. Ochuťte solí a pepřem. Přidejte nadrobno nakrájenou šalvěj, asi pět lístků. Pořádně společně prohřejte. Když se vám bude zdát, že je v pánvi málo „omáčky“, přidejte trochu vody nebo smetany.

Do pánve ke směsi s dýní vraťte gnocchi. Promíchejte, ať se obalí dýňovou směsí. Prohřejte a podávejte.

Na talíři ozdobte najemno nasekanou čerstvou šalvějí a křupavými lístky šalvěje. Ty připravíte tak, že rozehřeje v pánvičce olej a čerstvé lístky šalvěje v něm opečete dokřupava.

Dobrou chuť přeje Elly.

2019-10-24 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyostatní
Příležitostpodzim
Čas přípravy45 min
Nápojvíno bílé
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI