Kachní stehna s pomeranči a brusinkami pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
kachní stehna (jiná část kachny) dle potřebycibule1 kspomeranč1 ks
med1 lžíceolej2 lžícesušené brusinky2 hrsti
brusinková marmeláda2 lžícesůl dle chutitymián dle chuti
kachní stehna (jiná část kachny) dle potřeby, cibule 1 ks, pomeranč 1 ks, med 1 lžíce, olej 2 lžíce, sušené brusinky 2 hrsti, brusinková marmeláda 2 lžíce, sůl dle chuti, tymián dle chuti

Příprava

Dobroty z jednoho pekáče jsou nejlepší! Rychlé, jednoduché a skvělé v tom, že chutě se krásně propojí a zintenzivní.

Pomeranč z jedné poloviny vymačkejte, druhou polovinu oloupejte a rozeberte na měsíčky. Pomerančovou šťávu smíchejte se lžící medu, dvěma lžícemi oleje a tymiánem na marinádu (pro dospělé můžete přidat i kapku něčeho ostřejšího, například koňaku), ve které "vykoupejte" maso. Maso také nezapomeňte osolit.

Pekáč vymažte (ideálně zcela nedietně kachním sádlem), přidejte na kostky nakrájenou cibuli, zbylý pomeranč, dvě hrsti brusinek a také marinované maso. Pokud chcete  kachnou péct rovnou i přílohu, můžete přidat i na kostičky nakrájené brambory. Dle potřeby případně ještě podlijte (zvlášť pokud jste do pekáče dali brambory), přiklopte a pečte ve troubě vyhřáté na cca 120°C do změknutí masa - bude to trvat alespoň dvě tři hodiny, ale konfitování při této nižší teplotě se vám vrátí na chuti masa, věřte mi. Závěrem dopečte na vyšší teplotu bez poklice - do zlaté kůrčičky.

Z pekáče po upečení vyjměte maso (a případně i brambory) a ingredience společně s částí výpeku rozmixujte se dvěma lžícemi brusinkové marmelády na voňavou nasládlou omáčku, kterou podávejte ke kachně. 

Dětská specifika:

  • med, cibule a pomeranč jsou hlavní důvody, proč řadím k receptům od 1 roku. Menším dětem můžete servírovat jen maso a brambory.
2017-01-18 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlamasa
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
masa
Druh přípravypečení
Příležitostslavnostní večeře
Čas přípravyvíce jak 90 min
Nápojvíno červené
Nákladystřední

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI