Skyrové šišky s ovocem pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
Skyr (může být i ochucený)280 g (2 kelímky)hladká špaldová moukacca 180 gvejce1 ks
ovoce dle chuti
Skyr (může být i ochucený) 280 g (2 kelímky), hladká špaldová mouka cca 180 g, vejce 1 ks, ovoce dle chuti

Příprava

Podobné dělávám z tvarohu, tentokrát na mě ale v ledničce místo něj vykouknul Skyr, tak jsem z něj šišky vyzkoušela. Jsou moc dobré a krásně vláčné, rodina mě za ně vychvalovala až do nebes.

Skyr dobře promíchejte s vajíčkem a postupně zahustěte moukou. Uvedené množství berte spíše jako orientační, každá mouka saje trošku jinak, je tedy možné, že budete potřebovat větší či menší množství, a proto zpracovávejte postupně. Výsledné těsto by mělo být možné lehce uválet, konzistenci má podobné třeba jako těsto na bramborové noky. Z hotového těsta vyválejte šišku a nakrájejte ji na menší dílky, či uválejte válečky. Uznávám, že já jsem tuto část těžce flákla, ale v chuti nám to příliš nebránilo.

Házejte do vroucí vody a vařte cca 5 minut. Hotové sceďte, přidejte rozmixované ovoce a případně další Skyr, zakysanou smetanu či tvaroh, můžete ještě doladit datlovým či libovolným jiným sirupem.

Já jsem na tvorbu receptu použila tenhle ananasový Skyr z letní limitky Bohušovic a musím říct, že ta příjemně nakyslá chuť s jídlem krásně ladila.Fantazii se ale meze nekladou, využít můžete jakoukoliv jinou příchuť, a nebo použít Skyr bílý a více si vychutnat přirozenou chuť jahod.

Dětská specifika:

  • Vzhledem k přítomnosti skyru, který je plný bílkovin a mohl by znamenat zatížení pro ledviny, řadím do receptů od 1 roku.
  • Ostatní suroviny by neměly činit problém, samozřejmě s ohledem na vybrané ovoce či jiné dochucení.
2019-07-16 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
2
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI