Těstoviny s chřestovou omáčkou a sušenými rajčaty pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
zelený chřest250 gčesnek2 stroužkymléko100 ml
smetana ke šlehání50 mlolej dle potřebysůl dle chuti
pepř dle chutisušená rajčata dle chutitěstoviny dle potřeby
zelený chřest 250 g, česnek 2 stroužky, mléko 100 ml, smetana ke šlehání 50 ml, olej dle potřeby, sůl dle chuti, pepř dle chuti, sušená rajčata dle chuti, těstoviny dle potřeby

Příprava

Recept na jednoduché a rychlé jídlo z chřestu, a to ve formě, která bude sympatická i dětem.

Česnek zmáčkněte nožem a nakrájejte na drobné kousky. Z chřestu odstraňte dřevnaté konce, které můžete použít do vývaru nebo zahodit. Z druhé strany naopak odřežte čerstvé špičky, které jsou na něm to nejlahodnější. Taktéž je dejte stranou, ale tentokrát opravdu nevyhazujte. Zbylou část stonku nakrájejte na kolečka. V pánci rozehřejte malé množství oleje a osmahněte na něm jak česnek, tak i chřestové stonky. Až česnek začne zlátnout, podlijte mlékem i smetanou, osolte, opepřete a na mírném plameni vařte do změknutí chřestu, což bude trvat zhruba 10 - 15 minut. Můžete i přiklopit poklicí, ale není nutné. Po uvaření celý obsah pánve rozmixujte na jemnou omáčku.

Stranou si uvařte těstoviny dle návodu, k nimž na poslední 2 - 3 minuty přihodíte i odložené špičky chřestu. Pak už zbývá jen nakrájet sušená rajčata na menší kousky a smíchat dohromady s těstovinami, omáčkou a křupavým chřestem.

Dětská specifika:

  • O chřestu se mnoho informací neuvádí. Může být alergenem, se stravitelností by ale po rozmixování potíž být neměla, a dle mého názoru tedy lze podávat i před prvním rokem, nicméně z důvodu nedostatku informací z opatrnosti uvádím raději od 1 roku.
  • Smetana i mléko se pro vyšší obsah bílkovin doporučuje od 1 roku.
2017-05-19 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
3
 porce
Typ jídlatěstoviny
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
těstoviny
Druh přípravyvaření
Příležitostostatní
Čas přípravy20 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI