Valašský kontrabáš zpět

Ingredience:
brambory500 gpohanka (vcelku, ne lámanou pohanku)250 guzené maso200 g
majoránka1 lžícemalá cibule1 ksčesnek3 stroužky
sýr na strouhání100 golej dle potřebysůl dle chuti
pepř dle chuti
brambory 500 g, pohanka (vcelku, ne lámanou pohanku) 250 g, uzené maso 200 g, majoránka 1 lžíce, malá cibule 1 ks, česnek 3 stroužky, sýr na strouhání 100 g, olej dle potřeby, sůl dle chuti, pepř dle chuti

Příprava

Naše oblíbené jídlo už hodně dlouhou dobu. Poprvé jsem ho uvařila myslím podle Apetitu. A pamatuji si dodnes, že dávku uvedenou pro 4 jsme ve dvou jedli snad 5 dnů. Přesto jsme se ho nepřejedli. Je to totiž kombinace naší oblíbené pohanky společně s uzeným masem a celé je to ochucené česnekem a voňavé po majoránce, nakonec zapečené se sýrem. Na talíř si k tomu vždy přidáme hromádku syrového kysaného zelí. Kdo by odolal? V receptu tady už je množství upravené pro 4, které ale bohatě stačí.

Dejte vařit pohanku. Protože pohanka varem ztrácí všechny prospěšné látky, nejlepší je vařit ji co nejkratší dobu a potom nechat dojít. Vařte ji pod pokličkou 10 minut v mírně osolené vodě a potom dalších 30 minut nechte pod pokličkou dojít do změknutí. Brambory oloupejte a pokrájejte na drobné kostičky, přibližně 1,5 x 1,5 cm. Dejte je vařit do osolené vody. 

Uzené maso pokrájejte na kostičky, cibuli nadrobno. Na pánev vlijte trochu oleje, rozpalte a začněte opékat cibuli. Když zesklovatí, přidejte maso. Opékejte dalších přibližně 3 - 5 minut a do pánve prolisujte česnek. Nechte ho ve směsi další minutu rozvonět. Přidejte brambory, měkkou pohanku, ochuťte majoránkou a pepřem. Všechno dobře promíchejte a směs vsypte do zapékací mísy nebo hlubšího pekáčku. 

Povrch posypejte nastrouhaným sýrem a zapečte 10 minut na 180°C v troubě

Podávejte se zakysaným zelím.

2018-02-13 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlachuťovky
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptustřední
Typ receptu
chuťovky
Druh přípravyzapékání
Příležitostostatní
Čas přípravy60 min
Nápojpivo
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI