Zapečené těstoviny s tvarohem a jablky pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
těstoviny (Panzani farfalle)200 gtvaroh1 vanička (250g)vejce2 ks
středně velká jablka2 kscukr či jiné sladidlo dle chutiořechy a rozinky dle chuti
skořice, případně vanilka špetka
těstoviny (Panzani farfalle) 200 g, tvaroh 1 vanička (250g), vejce 2 ks, středně velká jablka 2 ks, cukr či jiné sladidlo dle chuti, ořechy a rozinky dle chuti, skořice, případně vanilka špetka

Příprava

Toto je můj poslední recept do série #MalýSvátek, kterou jsem dělala pro těstoviny Panzani. Bylo to krásné období, které jste i krásně přijali, těstoviny jste hodně vařili a taky chválili. A tak jsem si řekla, že celý tenhle sladký čas ukončím taky sladce, a zvolila jsem tedy na závěr jeden sladký recept.

Těstoviny uvařte dle návodu na obalu a poté propláchněte studenou vodou. Smíchejte s tvarohem, vejci, nahrubo nastrouhanými jablky, ořechy a rozinkami. Ochuťte cukrem (není ho potřeba moc, neboť jablka jsou sladká, takže pokud nemáte zhýčkané chutě, obejdete se bez něj i úplně) a dolaďte troškou skořice. Dobře promíchejte.

Přesuňte do poctivě vymazaného pekáčku a pečte na 180°C přibližně půl hodiny, nebo dle zkušeností s vlastní troubou, ale zkrátka dozlatova. Podávat můžete jako hlavní jídlo, ale i jako netradiční dezert.

Dětská specifika:

  • Recept řadím do kategorie od 1 roku vzhledem k přítomnosti tvarohu, který je pro svůj vyšší obsah bílkovin i takto doporučován.
  • Pozor na možnou alergickou reakci u skořice.
  • Ořechy a semínka jsou pro možný obsah toxinů a taky horší stravitelnost doporučovány od 1 roku, menším dětem je tedy vynechejte.
  • Fajn tip pro mámu a tátu je si rozinky předem namočit v rumu.
2019-05-24 Hlavní chody

Autor:

Počet porcí
4
 porce
Typ jídlatěstoviny
Receptdomácí kuchyně
Složitost receptulehká
Typ receptu
těstoviny
Druh přípravyzapékání
Příležitostostatní
Čas přípravy45 min
Nápojostatní
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI