Zeleninové placky s chia semínky pro děti od 1 roku zpět

Ingredience:
cuketacca 150 gmrkevcca 100 gjarní cibulka2 ks
vejce1 kschia semínka15 govesné vločky30 g
sůl dle chutipepř špetka
cuketa cca 150 g, mrkev cca 100 g, jarní cibulka 2 ks, vejce 1 ks, chia semínka 15 g, ovesné vločky 30 g, sůl dle chuti, pepř špetka

Příprava

Jsou lehoulince nasládlé a měkké, takže určitě budou chutnat dětem. Jsou navíc i poměrně bohaté na tolik potřebnou vlákninu.

Mrkev a cuketu nastrouhejte (loupat ji nemusíte), poté vmíchejte nasekanou cibulku, jedno celé vejce, chia semínka a ovesné vločky. Vločky můžete předem namlít a nahradit tak mouku, aby těsto nebylo příliš řídké, ale ani tak se konzistence nebojte. Řidší sice je, ale chia semínka díky své úžasné absorbční vlastnosti všechnu tekutinu vypijí. Osolte a opepřete, můžete přidat i česnek. Rychlou ruční prací utvořte placky, které položte na plech s pečícím papírem, a pečte v troubě cca 20 minut na 180°C, dokud nebudou shora pěkně zlatavé. Jsou poměrně křehké a šťavnaté, ale zároveň po lehkém vychladnutí drží docela pěkně pohromadě. Doporučuji udělat si k plackám nějaký dip, třeba z bílého jogurtu a bylinek, jako jsem to udělala já. 

Dětská specifika:

  • složením není na receptu nic až tak nevhodného ani pro dítě mladší jednoho roku, leč protože pro chia semínka neznám žádná oficiální doporučení co se vhodnosti podávání týče, řadím z opatrnosti do kateorie od jednoho roku. Stále jsou to semínka, které mohou menším dětem teoreticky činit potíže s trávením, i když tato, jak jsem psala výše, do sebe absorbují tekutinu a umí dobře změknout. Ovšem i obsah bílkovin v nich by pro malé děti mohl být problémem, stejně jako tomu je u vaječného bílku. Proto pokud chcete takovéto placky pro mladší děti, udělejte jim směs mrkve, cukety a dohustěte ovesnými vločkami. Pak budou placky vhodné pro děti od zavedení lepku, čili cca od 6 měsíců. 
2015-06-17 Hlavní chody

Poznámka

Z uvedených surovin připravíte cca 6 placek (samotné jako porce pro jednoho dospělého, jako příloha pro dva).

Autor:

Počet porcí
1
 porce
Typ jídlazeleninová jídla
Receptvegetariánský recept
Složitost receptulehká
Typ receptu
zeleninová jídla
Druh přípravypečení
Příležitostostatní
Čas přípravy30 min
Nápojvíno bílé
Nákladynízké

Fotogalerie

Odběr newsletteru Chci pravidelně dostávat informace ze světa Pažitka.cz

Ochrana osobních údajů + Cookies (Nastavení cookie)

Vestavné-spotřebiče s.r.o. Pažitka, všechna práva vyhrazena

Making by McRAI